WAWA DESIGN FESTIWAL JUŻ WE WRZEŚNIU

ŁUKASZ POTOCKI

WARSZAWA 19.7.2014

DESIGN WYDARZENIA

W dniach 5-14 września 2014 w Soho Factory odbędzie się druga edycja Wawa Design Festiwal, pod hasłem "Przynależność".

Przez 10 dni w Soho Factory będzie można oglądać, dotykać, kupować i poddawać dyskusji wszystko, co związane ze sztuką projektowania. Wystawy, pokazy filmowe, panele, wykłady, a także warsztaty z projektowania, które zawsze cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem widzów, w tym roku posłużą pokazaniu jak to, kim i skąd jesteśmy, wpływa na to, co tworzymy. - Tegoroczna edycja Wawa Design Festiwal ma unaocznić gościom, a także nam samym - ludziom na co dzień związanym z tworzeniem i promowaniem sztuki użytkowej, jak znacząco na projektach odbija się to, kim jesteśmy. Każdy z nas rodzi się z pakietem zakodowanych danych, które wpływają na wszystko, co robimy. To, kim jesteśmy, kim będziemy, jak zaprojektujemy własny i otaczający nas świat jest determinowane tym, skąd pochodzimy, gdzie i z kim się wychowaliśmy czy do jakiego środowiska przynależymy. W designie te zależności odbijają się wyjątkowo wyraźnie - podkreślają kurator festiwalu Iwona Kowalczyk i Viola Orzechowska ze Stowarzyszenia DizajnSkłaD.

W tym roku na stołeczną część festiwalu składają się trzy elementy: ekspozycja "Nośnik Warszawa" z pracami zainspirowanymi Warszawą, cykliczna wystawa "Projekt Warszawiak", prezentująca projekty stołecznych projektantów, oraz pokaz prac dyplomowych studentów m.in. wydziałów wzornictwa i architektury wnętrz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Do wspólnego konstruowania tegorocznej edycji zaproszeni zostali również kuratorzy z Poznania, Wrocławia i Łodzi, by warszawskiej publiczności pokazać wystawy prezentowane wcześniej między innymi na Poznań Design Days czy WrocLove Design.

W ramach festiwalu odbędą się Targi wyRÓBkup, gdzie projektanci zaprezentują nie tylko swoją twórczość, ale także swój warsztat (13-14.09, Soho Factory) oraz V Edycja Warszawskich Targów Designu - Wzory, tym razem skupione wokół dobrego wzornictwa do ogrodu (7.09, Królikarnia).

W tym roku do organizatorów dołączyło Stowarzyszenie Projektantów DizajnSkłaD. Festiwal powstaje we współpracy z Soho Factory oraz Miastem Stołecznym Warszawa. Tegoroczną edycję festiwalu honorowym patronatem objęła Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wydarzeniu patronuje Narodowe Centrum Kultury i Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Więcej na: www.wawadesign.eu