Z Przemo Łukasikiem o architekturze bliskiej naturze

Już w najbliższą sobotę 6 września podczas stołecznego Wawa Design Festiwal (5-14 września) odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach projektu „Kreacje z natury”, który „Design Alive” realizuje wspólnie z marką Barlinek. Będzie to spotkanie ze znanym śląskim architektem Przemo Łukasikiem. Podczas festiwalu pokażemy też kolejny raz wystawę Design Alive Awards 2013.

Gościem Wojtka Trzcionki, dyrektora wydawniczego „Design Alive”, będzie Przemo Łukasik (medusa group), jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich architektów, twórca legendarnego Bolko Loftu – pierwszego loftu w Polsce, a także juror w konkursie dla projektantów w ramach „Kreacji z natury”. O tym jak tworzy się architekturę bliską naturze człowieka oraz o tym, jak zmienia się krajobraz polskich miast będziemy rozmawiać od godz. 12.00 w Soho Factory na warszawskiej Pradze przy ul. Mińskiej 25, budynek 19.

„Kreacje z natury” to wielowymiarowy projekt zorganizowany przez Barlinek Institute of Design – platformę powołaną przez największego polskiego producenta podłóg drewnianych oraz magazyn „Design Alive” do współpracy z architektami i projektantami wnętrz. W jego ramach odbywają się konkurs na projekt deski, warsztaty rzemieślnicze dla projektantów, warsztaty dla dzieci oraz wyjątkowy performance artystyczny. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się  w październiku podczas Łódź Design Festival. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, a zwycięskie projekty mogą zostać wdrożone do produkcji i wiosną 2015 roku trafią do sprzedaży w nowej odsłonie kolekcji „Smaki Życia”. Podczas łódzkiego festiwalu zostanie także po raz pierwszy zaprezentowana przestrzenna instalacja artystyczna inspirowana „Kreacjami z natury” Barlinka autorstwa Przemo Łukasika.

Podczas festiwalu pokażemy też kolejny raz wystawę Design Alive Awards 2013.

Więcej na: www.kreacjeznatury.pl i www.wawadesign.eu

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Warszawski sen

Warszawski sen

Warszawa | 1 kwietnia 2024

Kolejny felieton architekta Przemo Łukasika z cyklu „Bagaż podręczny”