W POSZUKIWANIU ŁÓŻKA IDEALNEGO

TEKST: DOROTA ŁASKI. ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

WARSZAWA 9.11.2020

DESIGN

Założyciele marki NAP, Anita i Tomasz Czerwińscy, szukali idealnego łóżka do swojej sypialni. – Byliśmy na etapie urządzania naszego domu, szukaliśmy łóżka, ale żadne nam nie pasowało – wszystkie były drewniane, a ja miałam poobijane nogi – wspomina Anita Czerwińska. Modele dostępne na rynku nie spełniały ich oczekiwań, więc stworzyli własne. Dziś to cała linia produktów.

Projektom tworzonym przez markę NAP przyświeca zasada, że dobry design to ponadczasowy design: staranne wzornictwo, przemyślana funkcjonalność i szlachetna sztuka rzemiosła. Cała linia kolekcji łóżek jest produkowana tradycyjnymi metodami rzemieślniczymi, odpowiadając na potrzebę komfortowego, zdrowego snu w pięknym otoczeniu. – Nasze sofy, łóżka, fotele mają powodować, że jak tylko znajdziesz chwilę i się do nich przytulisz, to będzie przyjemne i relaksujące – dodaje Czerwińska.

– Kochamy ponadczasowe wzornictwo, ale wiemy, że trendy się zmieniają. Postanowiliśmy więc odświeżyć nasze kolekcje łóżek: System Beds oraz Beds Collection – wyjaśnia Tomasz Czerwiński. Odświeżona kolekcja to proste formy, najwyższej jakości materiały i różnorodność kolorystyczna. Łóżka stworzone są z inspiracji miejscami, pięknym designem i uwielbianą przez twórców marki sztuką. Wszystkie łóżka produkowane są w fabryce NAP Way w Brodnicy. Projektom towarzyszą również liczne dodatki, tkaniny i wykończenia. Dzięki systemowi dopinanych koszulek i kieszonek z łatwością można odmienić cały wystrój sypialni zarazem zyskując miejsce do przechowywania najważniejszych drobiazgów.

Więcej na: www.nap.com.pl

Łóżko Room 303 – przypominające rzeźbę, z pięknym reprezentacyjnym wezgłowiem. Każdy wałek wezgłowia jest tapicerowany osobno. Wezgłowie można zamówić na całą długość ściany. Room 303 sprawdzi się idealnie w hotelowych wnętrzach. Zamontowane przy nim lampy Gras dodadzą mu ponadczasowej elegancji.

Room 603 To łóżko o niepowtarzalnym kształcie. Z jednej strony – miękkim i strzelistym, z drugiej obłym i przytulnym. Model Room 603 swoim wyglądem nawiązuje do butikowych hoteli i ekskluzywnego stylu. Jest bardzo dekoracyjne. W indywidualny sposób narzuca ton wystroju wnętrza – tak, że reszta powinna być dla niego tłem.

Łóżko Sofia – francuska klasyka. Minimalizm elementów dekoracyjnych nadaje modelowi Sofia subtelnej elegancji – łóżko posiada charakterystyczną opływową linię wezgłowia z profilowanymi bokami oraz krawędź ramy wykończoną podwójną stębnówką.

Łóżko Tube – dla wielbicieli modernistycznej formy. Tube to połączenie prostoty i funkcjonalności. Ma wysokie wezgłowie ze stałym, ergonomicznym kątem pochylenia, dzięki czemu jest bardzo wygodne. Łóżko można dowolnie konfigurować – ma ściągane w całości poszycie, a poduszki oparciowe mogą być wykonane w innej tkaninie niż rama.

Łóżko Cube – o kubistycznej, geometrycznej formie. Posiada charakterystyczne, grube wezgłowie, na którym można postawić książkę albo zegarek. W poszyciu skórzanym widoczne są ozdobne przeszycia na środku paneli i wezgłowiu. Łóżko idealne do wyrazistych, mocno dookreślonych wnętrz.

Łóżko Stone – z wysokim wezgłowiem, idealne do przestronnych wnętrz. Można je dowolnie konfigurować wybierając model ze skrzynią na pościel lub bez. Stone może być piękną dominantą w sypialni – samo w sobie jest tak efektowne, że nie potrzebuje dużej oprawy i dodatków, aby stanowić dopracowaną aranżację.