Japoński vibe

Łódzkie mieszkanie zaprojektowane przez pracownię 3XEL, czyli Justynę Ławrynowicz i Patryka Ławrynowicza, znajduje się niedaleko Dworca Łódź Kaliska. Wnętrze ujmuje prostotą i konsekwencją. Ograniczone do minimum naturalne kolory i stonowane formy starannie wyselekcjonowanych mebli tworzą przestrzeń pełną ciszy i spokoju.

Godna podziwu harmonia skomponowana jest na niuansach. Szczególną uwagę projektanci skierowali na grę faktur – jasna gama barw posadzki współgra z kamiennym wzorem bielonego dębu w fornirowanych meblach. Błysk lakierowanej stali daje delikatny kontrapunkt dla matowych powierzchni tkanin.

Przestrzeń jest pełna światła. Aby uzyskać ten efekt, architekci wyburzyli fragment ściany na rzecz transparentnej przegrody, która pozwala wpuścić światło słoneczne, aż do drzwi wejściowych. Przegroda wykonana jest w konstrukcji drewnianej i wypełniona ryflowanym szkłem.

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

To rozwiązanie nawiązuje do japońskiego ekranu Shōi, ścianki działowej wypełnionej półprzezroczystym papierem ryżowym. Japońskie konotacje ewidentnie nadają smaku całemu wnętrzu. Minimalizm, oszczędność form, funkcjonalność, jednolita kolorystyka, beże, szarości i naturalne materiały to elementy stylu, które tworzą niezwykle komfortową przestrzeń sprzyjającą zarówno odpoczynkowi, jak i skupieniu.

3XEL

Po prostu kuchnia

W otwartej kuchni stanęła wyspa wraz ze stołem jadalnianym. Dodatkowy blat z szufladami na przechowywanie oraz tradycyjny stół do wspólnych posiłków połączono w jeden prosty mebel. Cztery bukowe krzesła Pala, malowane na szaro (proj. MUKA Design Lab dla Fameg) idealnie wpisują się w spójną estetykę wnętrza. Nad blatem dodatkowe światło zapewnia podłużna lampa Thin Tube. Meble kuchenne polakierowano na kolor piaskowy, a okap ukryto za podwieszeniem pokrytym płytkami o widocznej strukturze i niejednolitym wybarwieniu, które pełni funkcję dekoracyjną i odbija światło wpadające z naprzeciwka. 

3XEL

Różnice półtonów

W salonie króluje komfort. Prym wiedzie ultrawygodna jasnobeżowa sofa. Do kompletu dopasowano obszerny stolik kawowy projektu młodej, polskiej marki Lawa oraz stalową, lakierowaną półkę pod telewizorem. Przytulności dodają tkaniny, karmelowe zasłony i miękki dywan. Ciekawe formy i materiały akcesoriów od NAP czy Ferm Living idealnie wpisują się w monochromatyczny klimat mieszkania.

Półprzezroczyste drzwi z salonu prowadzą do sypialni. Fornirowana rama łóżka uzupełniona jest po bokach stalowymi półkami nocnymi o różnej długości. Asymetryczna kompozycje oświetlenia wprowadza ciekawy rytm do spójnej przestrzeni. Zarówno w sypialni, jak i jadalni ważnym element stanowią grające fakturami obrazy Emilii Ławrynowicz.

Na posadzce i ścianach w łazience też jest minimalistycznie, ale przyjaźnie. Wybór padł na płytki inspirowane strukturą naturalnego kamienia. Ciepła barwa oświetlenia LED tworzy nastrojowy półcień. Białą ceramikę dopełnia armatura w tym samym kolorze.

3XEL

3XEL

Biuro 3XEL Architekci działa w Łodzi od 2015 roku. Głównym obszarem ich działalności są projekty aranżacji wnętrz dla klientów prywatnych oraz biznesowych, a także indywidualne projekty architektoniczno-budowlane. Uważają, że architektura powinna być szyta na miarę i łączyć funkcjonalność z estetyką przy zachowaniu jak największej indywidualności. Cechuje ich otwarte podejście do projektowania oraz nowych rozwiązań i technologii. Projektując, szczególną uwagę zwracają na funkcję, formę oraz ich wzajemną relację, starannie dobierają materiały i detale.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Loft w męskim stylu

Loft w męskim stylu

Piaseczno | 26 stycznia 2023

140 m kw. zapracowanej pary szukającej domowego wytchnienia. Od pracowni 3XEL

Powidoki

Powidoki

Łódź | 20 stycznia 2023

Esencja spokoju i elegancji we włoskim stylu. Oto łódzkie mieszkanie proj. 3XEL