W KOLORACH SUSHI

TEKST: ŁUKASZ POTOCKI, ZDJĘCIA: MARCIN RATAJCZAK

POZNAŃ 25.3.2016

ARCHITEKTURA DESIGN MIEJSCA

Tokyo Tey to jedna z najnowszych realizacji studia projektowego mode:lina architekci z Poznania.

W zakupowym centrum Poznania architekci z pracowni mode:lina zaprojektowali pierwszy sklep z sushi w mieście. Taka formuła sprzedaży sushi z powodzeniem funkcjonuje już w dużych europejskich miastach.

Projektanci postawili na minimalistyczne i transparentne wnętrze pozwalające szybko ogarnąć wzrokiem cały asortyment oraz na bieżąco obserwować poczynania sushi mastera przez duże przeszklenia na antresoli. Kolorystyka nawiązuje bezpośrednio do charakterystycznych kolorów sushi - dominują biel i czerń uzupełnione pasem różnokolorowych trójkątów - elementem spójnym z identyfkacją wizualną marki. Motyw trójkątów pojawia się również na rozświetlonej ladzie, podwieszonej nad nią białej stalowej kratownicy oraz kasetonach zdobiących ciemny, wysoki suft.

MA190_TokyoTey_HR_17

Lada sprzedażowa oprócz swojej funkcji spełnia również rolę rzeźby ściągającej wzrok przechodniów przez dużą witrynę. Białe stalowe panele lady rozdziela siatka świetlistych linii, które efektownie odbijają się w wypolerowanej betonowej posadzce.

Za projektem stoją: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin, Magdalena Skop. Lokal znajduje się przy ul. Półwiejskiej 22. Więcej na: www.modelina-architekci.com

MA190_TokyoTey_HR_14

MA190_TokyoTey_HR_10

MA190_TokyoTey_HR_06

MA190_TokyoTey_HR_02

MA190_TokyoTey_HR_01