Slab House: Dom dla fanów nowoczesnej architektury i… klocków LEGO

Projekt domu Slab House powstał pod Poznaniem na jednym ze wzgórz otaczających miasto. Architekci z biura mode:lina stanęli przed nie lada wyzwaniem, aby wpisać nowoczesną bryłę domu w mocno nachylone zbocze wzgórza.

Rozwiązaniem, na jakie wpadł zespół projektowy w składzie Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Małgorzata Wawrzynek, Kinga Kin, Anna Kazecka-Włodarczyk oraz Natalia Wasicionek okazał się prosty pomysł przypominający zabawę klockami LEGO. Trzy poziomy budynku oddzielono od siebie równymi płytami przypominającymi płytki konstrukcyjne popularnych klocków. Na najniższym poziomie znajduje się część techniczna budynku wraz z garażem. Poziom ten przykryto płytą konstrukcyjną. Poziom wyższy natomiast zaplanowano w oparciu o pięć kubików kryjących w sobie garderobę, pokój gościnny, łazienkę, cześć techniczną wraz z kuchnią oraz kominek wraz z zabudową audio-wideo. Przestrzenie pomiędzy kubikami zostały przeszklone wydzielając część dzienną wraz z jadalnią oraz komunikację. Pozostała część płyty w naturalny sposób tworzy taras dla poziomu 1.

Poziom 1 od kolejnego został oddzielony drugą płytą konstrukcyjną, na której tym razem zostały postawione dwa domki. Jeden z nich kryje w sobie sypialnię rodziców wraz z garderobą i łazienką, a drugi pokoje dziecięce i antresolę.

Nazwa projektu, Slab House, nawiązuje jego konstrukcji: „slab” to nic innego jak betonowa płyta stropowa.

Więcej na: www.modelina-architekci.com

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Jeżyckie klimaty

Jeżyckie klimaty

Poznań | 6 maja 2024

Zieleń, jodełka i gorseciki zdominowały wnętrze mieszkania proj. Bruch Studio

Zielono mi!

Zielono mi!

Dilbeek | 2 kwietnia 2024

Niezwykła metamorfoza domu z ubiegłego wieku od Madam Architectuur

Dom z kilku domków

Dom z kilku domków

Poznań | 28 marca 2024

Leśny dom projektu PL.architekci składa się z kilku funkcjonalnych modułów