Nowoczesna dacza w poznańskiej gęstwinie

– Dostałem od dziadka niewielką leśniczówkę w sercu Pszczewskiego Parku Krajobrazowego. Chciałbym ją rozbudować i stworzyć tam nowoczesną daczę dla rodziny i znajomych – w takich słowach zwrócił się świeżo upieczony właściciel leśnego zakątka do Pawła Garusa i Jerzego Woźniaka, założycieli pracowni mode:lina. Architekci z Poznania umiejętnie połączyli stare z nowym tworząc przyjazny azyl. Dacza już zaprasza!

Mała leśniczówka w nowej odsłonie

Mając na uwadze potrzeby rodziny właściciela daczy, powierzchnia niewielkiego budynku ze skośnym dachem została powiększona niemal dwukrotnie. Wejście do daczy znalazło się w łączniku między starą a nową częścią, który oprócz ogólnodostępnej garderoby skrywa w sobie również łazienkę dla gości. Nowo wybudowane skrzydło domu mieści natomiast przestronną jadalnię i salon, oddzielone od siebie masywnym kominkiem z czarnej stali. Okalający budynek taras po otwarciu drzwi stanowi niemal naturalne przedłużenie domu.

dacza

Miejsce pierwotnego salonu zajęła duża kuchnia z centralnie umiejscowioną wyspą oraz drewnianym, rodzinnym stołem. Fronty mebli, zarówno te wykonane z naturalnej sklejki, jak i te lakierowane nawiązują do tradycyjnych folwarcznych drzwi ze skośnym zastrzałem. Zabudowa kuchenna kryje w sobie również zaskakujące rozwiązanie. Dwa wysokie fronty są ukrytymi drzwiami do spiżarni oraz przejściem do prywatnej części domu mieszczącej sypialnie.

Na wykorzystaną kolorystykę składa się przede wszystkim połączenie bieli, naturalnej, liściastej sklejki na frontach mebli oraz szarości. Całość ożywiają kolorowe akcenty. Surową betonową posadzkę oraz drewnianą podłogę z bielonego dębu przecinają wzorzyste pasma ręcznie wykonywanych marmurowo-cementowych kafli polskiej marki Purpura, które uzupełniają wyraziste meble skandynawskich marek oraz starannie dobrane dodatki i grafiki na ścianach.   

Więcej na: www.modelina-architekci.com

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Powiązane artykuły:

Slab House: Dom dla fanów nowoczesnej architektury i… klocków LEGO

Slab House

Suchy Las | 27 listopada 2020

Dom dla fanów klocków LEGO od pracowni mode:lina

Amfiteatr Brain Embassy. Nowy dom dla sztuki

Dom dla sztuki

Warszawa | 5 października 2020

Nowe miejsce spotkań projektu studia mode:lina

Próżność

Próżność

Poznań | 22 września 2020

W centrum Poznania działa wyjątkowa przestrzeń barowo-muzyczna

Słodowa. Gastronomiczna twarz Concordii Design

Słodowa

Wrocław | 21 września 2020

Gastronomiczna twarz Concordii Design

Patryk Lewiński: – Lubię, kiedy dni dostarczają wielu emocji

Kocham dachy

Poznań | 20 września 2020

Patryk Lewiński dzieli się swoją fotograficzną historią życia