VALENTINO: KAMUFLAŻ JEST W CENIE

MAN

RZYM 1.3.2013

LUDZIE MODA RZECZY

Styl militarny ma się dobrze - takie wnioski płyną choćby po prezentacji nowej Camouflage Collection na sezon Wiosna/Lato 2013. Nową kolekcję zaprezentował dom mody Valentino.

Osobą spajającą popularny dom mody z militarystycznym stylem jest postać projektanta: Liu Bolina. To raczej artysta, szerszej publiczności znany z cyklu "Hiding in the City". Seria performance tego chińskiego twórcy polegała na tym, że swoje ciało pokrywał rozmaitymi malunkami, dzięki czemu potrafił się wtapiać w fasady budynków, ale także witryn sklepowych, wnętrz restauracji, a nawet... półek sklepowych.

Nowa seria ubrań dla mężczyzn powstała właśnie we współpracy z artystą. Kolekcję tworzą nie tylko odzież (kurtki, koszule, t-shirty) i obuwie, ale także liczne akcesoria, wśród nich portfele, "chlebaczki" czy pokrowce np. na iPada.

Gdy kolekcję zaprezentowano w styczniu, Bolin nawiązał do swojego cyklu - m.in. ubrał się w spodnie, w których przeprowadzał swoje artystyczne akcje. A także ubrany w kurtkę z nowej kolekcji "wtopił" się pomiędzy manekiny.

W Camouflage Collection dominują rzecz jasna militarne kolory, jak zieleń, czerń czy szarość. Pojawiają się jednak i barwy bardziej wyraziste, jak choćby czerwień.

Więcej: www.valentino.com

Camouflage Collection na sezon Wiosna/Lato 2013 domu mody Valentino. fot. Materiały prasowe

. Kolekcję tworzą nie tylko odzież (kurtki, koszule, t-shirty) i obuwie, ale także liczne akcesoria, wśród nich portfele, "chlebaczki" czy pokrowce. fot. Materiały prasowe

W Camouflage Collection dominują militarne kolory, jak zieleń, czerń czy szarość. fot. Materiały prasowe

Kolekcję stworzył Liu Bolin. fot. Materiały prasowe