TOM DIXON I KAWIARNIANA ŁATWOŚĆ STOLIKOWA

MAC

15.6.2011

RZECZY

Projektanci naprawdę potrafią rozwiązywać problemy - już niedługo będą się mogli przekonać o tym pracownicy kawiarni. Bo to z myślą o nich brytyjski twórca Tom Dixon stworzył projekt Roll Table.

Na tegorocznej edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie zwracano uwagę na projekt Toma Dixona. Jego Roll Table pozornie niczym się nie wyróżniał, ma jednak cechę, o której długo mogliby rozprawiać np. pracownicy wielu kawiarni. A także ich klienci. Wymyślony przez Dixona stolik można bowiem w niezwykle prosty sposób przenosić, a właściwie "przetaczać" z miejsca na miejsce bez większego wysiłku.

A wszystko dzięki wykorzystaniu w jego konstrukcji niewielkiego kółka, dzięki któremu przewiezienie stolika nie jest już żadnym poważnym wyzwaniem. - Tym projektem chciałem ułatwić zadanie wielu pracownikom kawiarni. Dzięki zastosowanej konstrukcji mogą w jednej chwili przesuwać stoliki przy użyciu minimalnych nakładów sił - przyznaje projektant.

Podstawa stolika jest wykonana z żeliwa, do niego przylega jednak kółko poddające się na ruch, jest wykonane z metalu i gumy, dzięki czemu działa jak zderzak i jest bardzo odporne na uderzenia. Natomiast blat powstał z drewna brzozowego.

Więcej: www.tomdixon.net


Roll Table to stolik, ktory ułatwi życie restauratorom. for. ARC

Podstawa stolika jest wykonana z żeliwa, fot. ARC

Przesuwanie stolika nie sprawia najmniejszego kłopotu. fot. ARC