Druga edycja „Coffee Spots Polska”

20 kwietnia w warszawskim hotelu Puro startuje Coffee Spots Tour – wydarzenie celebrujące kolejne wydanie przewodnika „Coffee Spots Polska”. Spotkania premierowe odbędą się w hotelach Puro w całej Polsce – w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu i Krakowie.

Po sześciu latach od wydania pierwszego „Coffee Spots Polska” autorzy przewodnika ponownie przemierzyli kraj w poszukiwaniu dobrej kawy i odpowiedzi na pytania o przyszłość branży.

Nowa książka to największa baza wiedzy w historii polskiej kawy. Znalazło się w niej prawie 300 kawiarni, kilkadziesiąt restauracji, piekarni, cukierni i barów z kawą specialty oraz wnioski z zebranych danych i przewidywania dotyczące nadchodzących trendów.

Ten przewodnik to obowiązkowa pozycja dla podróżników, osób związanych z branżą hospitality i wszystkich amatorów kawy.

 

„Coffee Spots Polska”. Co w środku?

Czy istnieje przepis na idealny design kawiarni? Ile miejsc serwuje już matchę i roślinne mleko? Da się prowadzić kawiarnię z samą kawą?  To tylko kilka z pytań, na które odpowiada przewodnik.

Książka ułatwia zwiedzanie kawiarni poprzez podziały na miasta, dzielnice i osiedla, a także szczegółowe oznaczenia, które pomagają znaleźć dokładnie to, czego szukamy: dobry design, wyjątkową jakość kawy, konkretny sposób parzenia, śniadanie, matchę czy darmowe roślinne alternatywy mleka. 
 

Magazyn Design Alive

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Dobrze zaprojektowany przewodnik

„Coffee Spots Polska” to nie tylko ogromna baza wiedzy i praktyczne zastosowania, ale też świetny design. Za okładkę, jak w poprzednim wydaniu, odpowiada Beata Śliwińska Barrakuz – projektantka, set designerka i mistrzyni kolażu.

Składem zajęła się Gracja Zegarowicz odpowiedzialna za oprawę graficzną projektów takich jak „Ja i moje przyjaciółki idiotki” Joanny Okuniewskiej, „Małe końce świata” Justyny Mazur, albumu „Sztuka pobytu” autorstwa Travelicious.

Za portrety i zdjęcia studyjne odpowiada Paula Patocka.

Coffee Spots Tour. Ważne daty

Premiera przewodnika odbędzie się w formule Coffee Spots Tour. Sześć spotkań z czytelnikami zaplanowano na: 20.04 Warszawa (Loreta) • 11.05 Poznań • 18.05 Gdańsk • 19.05 Łódź • 24.05 Wrocław • 26.05 Kraków (MAK).
 
Premierę w warszawskim Puro Hotel w Loreta Bar zaplanowano w godzinach 11.00-16.00. W programie, spotkania, warsztaty i oczywiście kawa! 

Coffee Spots Polska

Autorzy: Aga Bukowska i Krzysiek Rzyman

Aga Bukowska – pisarka i fotografka, założycielka projektu wydawniczego Przebłysk. Autorka książek Less Waste Polska (2020) i Przebłyski (2023). Specjalistka od branży specialty – od kawy i herbaty, przez naturalne wino, po lokalne jakościowe jedzenie. Swoje teksty i projekty fotograficzne poświęca często szeroko pojętej gościnności. Dziennikarka z wykształcenia, łapaczka światła z zamiłowania. Za misję życiową obrała sobie przekazywanie energii wszechświata przez słowa i obrazy.

Krzysiek Rzyman – zielony przedsiębiorca i podcaster. Właściciel dwóch kawiarni STOR i współzałożyciel palarni ROST, które w swoje DNA mają wpisaną ideę less waste. Krzysiek nagrywa Zielony Podcast, w którym rozmawia z ekspertami na temat zmian klimatu. Jest współwłaścicielem studia podcastowego Studio Plac. Swoją karierę dziennikarską rozpoczynał w Radiu Kampus i Polskim Radiu. Jest fanem kaw z Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii, chętnie wybiera też decaf i herbaty.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Uczta dla oczu

Uczta dla oczu

Sztokholm | 21 marca 2024

Erik Bratsberg zaprojektował restaurację Persona, której wnętrze przypomina dom

Taka Tajka żuje betel

Taka Tajka żuje betel

Warszawa | 26 czerwca 2023

Kacper Gronkiewicz zaprojektował pomysłowe wnętrze tajskiej restauracji