SCHEMAT ZŁAMANY

TEKST PROMOCYJNY

CZYŻOWICE 9.10.2015

DESIGN RZECZY

Stworzenie produktu nietypowego w dziedzinie betonowych płyt nie jest sprawą prostą. To, do czego wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni, zamyka się zazwyczaj w kręgu form kubicznych – naszymi placami, podjazdami i ogrodami zawładnęły kwadratowe i prostokątne nawierzchnie o różnych formatach. Łamanie schematów w tym zakresie jest trudne, ale okazuje się, że nie niemożliwe.

Nietypowy design betonowych nawierzchni otwiera przed użytkownikami wiele możliwości. Doskonale odzwierciedla to jeden z produktów kolekcji Modern Line. Już sama jego nazwa – Multi – niesie ze sobą cały bagaż znaczeń i wyjaśnia, dlaczego płyta została zaprojektowana w takiej, a nie innej formie.

Na pierwszy rzut oka Multi nie różni się od innych betonowych produktów nawierzchniowych. To prostokątna wielkoformatowa płyta o wymiarach 100x80 cm. O jej wyjątkowości świadczy jednak to, co wpisane jest w ten typowy dla betonowych nawierzchni kształt, a mianowicie trójdzielność. Trzy składowe części płyty sprawiają bowiem wizualną niespodziankę – jej cięcia są uformowane tak, że kształt elementu odbierany jest nie jako prostokąt, ale trapez. A stąd już prosta droga do wielkich możliwości aranżacyjnych.

Multi daje pole do popisu. Po pierwsze tym, że dzięki 6 kolorom i możliwości miksowania ich w obrębie jednego elementu, pozwala na tworzenie przeróżnych wzorów nawierzchni – zarówno prostych, jak i dynamicznych. Po drugie jej konstrukcja umożliwia kreowanie wielu kombinacji, a to nawet w przypadku zastosowania jednego koloru pozwala na uzyskanie niebanalnych efektów. Po trzecie jej wymiary są dopasowane do innych płyt z kolekcji, co pomaga w prostym ich zestawianiu, a co za tym idzie, daje jeszcze więcej możliwości aranżacyjnych. Po czwarte zaś: jej kształt i kolory doskonale komponują się z innymi materiałami (drewnem, metalem, szkłem), a więc staje się świetnym materiałem do tworzenia nowoczesnych nawierzchni. Wielkość elementu (100x80 cm) sprawia, że najlepiej prezentuje się na dużych płaszczyznach.

Nietypowy wymiar betonowych nawierzchni to rozwiązania dla wszystkich, którzy chcą na ziemi czegoś więcej i kreatywniej. Płyta Multi daje takie możliwości w imię zasady, że każdy złamany schemat toruje drogę nieszablonowości i niekonwencjonalności w każdej dziedzinie życia.

Więcej o produktach na: www.modernline.info.pl