RADO TRUE FACE. EKSKLUZYWNY ZEGAREK STWORZONY WE WSPÓŁPRACY Z OSKAREM ZIĘTĄ

TEKST: JOANNA SZCZYGIEŁ, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

LENGNAU 5.10.2017

DESIGN RZECZY

Szwajcarska marka zegarmistrzowska Rado wprowadza na rynek nowy model zegarka w ramach specjalnej kolekcji realizowanej we współpracy ze znanymi projektantami, w tym Oskarem Ziętą.

Rado True Face łączy charakterystyczne dla prac Zięty lustrzane powierzchnie z klasycznym designem i zaawansowaną technologicznie konstrukcją zegarków tej szwajcarskiej marki. Rado True Face zamknięto w kopercie z matowo szarej ceramiki high-tech, uniwersalnie pięknej, która nadaje zegarkowi imponującą odporność na zarysowania i lekkość. Neutralny ton satynowego wykończenia koperty i bransolety harmonijnie kontrastuje z centralnym elementem zegarka: połyskującą, metaliczną tarczą.

Tarcza została wykonana ze stali szlachetnej, wypolerowanej do jakości lustra, korespondując z lustrami autorstwa Zięty i to właśnie tarczy zegarek zawdzięcza swoją nazwę. W niej odbija się spód matowo szarych wskazówek, który wykończono w odcieniu różowego złota. Stanowi to intrygujący ton kolorystyczny. Ponadto lustrzana tarcza odbija i zakrzywia wszystko, co jest ponad nią. Za każdym razem więc, zegarek wygląda nieco inaczej. Zegarek Rado True Face to przykład minimalistycznej i niczym nie zmąconej idealnie czystej formy.

- Ponieważ w projektowaniu pozostaję wierny koncepcji bottom-up, która zaczyna się od materiału, moje projekty w pełni pokazują charakter swojego tworzywa - mówi Zięta. - Zegarek True Face został stworzony, by rzucać się w oczy i wzbudzać szacunek do cennych materiałów. Te wartości budują pozytywne skojarzenia na nadgarstku.

- Po raz pierwszy zetknąłem się z pracami Oskara, gdy prezentowaliśmy jego niesamowite, metalowe, dmuchane lustra i taborety w naszej galerii pop-up, której motywem przewodnim była lekkość. Jestem bardzo zadowolony, że mieliśmy okazję współpracować i przenieść jego koncepcje do kolekcji Rado. True Face jest nie tylko piękny, ale stanowi także wielkie osiągnięcie w dziedzinie designu - przekonuje dyrektor wykonawczy Rado Matthias Breschan.

Zegarek można zobaczyć na wystawie „Portret Designu Rado” podczas Łódź Design Festivalu (3-9 października). Więcej na: www.rado.com