Szukając perfekcji

Warszawa | Tekst promocyjny

11 października 2022 | Wydarzenia |

Na najlepsze realizacje z lat 2019–2022 z dwóch kategorii – wnętrz prywatnych oraz publicznych – czekają jurorzy II edycji konkursu Wnętrze Roku Stowarzyszenia Architektów Wnętrz. Uwaga, etap zgłoszeń trwa już tylko do końca października! Warto się śpieszyć, gdyż na zwycięzców w obu kategoriach czeka po 30 000 złotych!

Konkurs Wnętrze Roku SAW to największa, najbardziej prestiżowa i w pełni niezależna okazja do współzawodnictwa dla architektów wnętrz w Polsce. Powołany został przez środowisko samych twórców, aby propagować funkcjonalne i piękne wnętrza, oryginalne wzornictwo oraz dobre praktyki zawodowe.

– Jako SAW staramy się promować dobre wzorce pracy zawodowej – zatem konkurs też ma pokazać to, co godne polecenia i godne nagrodzenia. Uwidocznić prace tych naszych kolegów i koleżanek, którzy projektują najlepiej – podkreśla Robert Majkut, przewodniczący jury.

– W nadsyłanych zgłoszeniach umiejętność wykonania pięknej wizualizacji musi się zatem łączyć ze sprawnym, skutecznym poprowadzeniem realizacji. Chcemy w nich odczytać i wskazać szerszej publiczności, że praca architekta wnętrz to praca nieprosta, niebanalna, wieloaspektowa, wymagająca wielu różnych umiejętności. I jednocześnie pokazać nimi, że właśnie z tego powodu warto pracować z ludźmi o najwyższym poziomie kompetencji – zaznacza.

https://www.designalive.pl/nagradzajac-dobre-wzorce/

Jak będą przebiegać zmagania konkursowe

– Formuła jest dość prosta i bardzo transparentna – mówi Robert Majkut – Głosowanie będzie gremialne. Zbierze się komisja, która po zaklasyfikowaniu formalnym nadesłanych prac – czyli potwierdzeniu, że spełniają one kryteria regulaminowe – wyłoni pierwszą shortlistę. Zakwalifikowane do niej projekty jury na zamkniętym zebraniu będzie kolejno oceniać punktowo w dziesięciu aspektach. Kto zbierze najwięcej punktów, wygra – opowiada architekt.

Jednocześnie zastrzega: – Jedynie, gdyby powstał remis, przewidujemy dyskusję i ocenę, który aspekt jest ważniejszy – czy też, obrazowo mówiąc, które punkty mają wyższą wagę. Jeśli się tak zdarzy, a było tak w pierwszej edycji, jestem pewien, że wywiąże się ożywiona dyskusja, gdyż poszczególni jurorzy są szczególnie uwrażliwieni na odmienne kwestie – zaznacza.

Na co więc będą zwracać uwagę sędziowie konkursowi? – Ważna jest funkcjonalność. Technika. Jakość wykonania. Wykorzystanie budżetu klienta i zasobów. Tu na pewno wyróżnią się projekty mądre, rozsądnie gospodarujące określonym potencjałem. Oczywiście będziemy też szukać ciekawych pomysłów stylistycznych, artystycznych, proekologicznych, świadomych – wymienia przewodniczący jury – Wszystkiego, co jest emanacją permanentnego progresu charakterystycznego dla branży – dodaje.

Magazyn Design Alive

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Konkurs Wnętrze Roku SAW. Także dla zespołów

Organizatorzy czekają na projekty zgłaszane przez uczestników indywidualnych oraz przez zespoły (wówczas w zgłoszeniu powinni zostać uwzględnieni wszyscy zaangażowani projektanci). Ważne jedynie, by zgłaszającymi byli dyplomowani architekci bądź architekci wnętrz.

– Jest to konkurs dla zawodowców rozstrzygany przez zawodowców. Mam na myśli to, że zapraszamy do udziału osoby również spoza stowarzyszenia, stawiamy jednak wymóg formalny co do wykształcenia kierunkowego – zaznacza przewodniczący jury.

W trosce o niezależność konkursu, z udziału wyłączeni są Założyciele SAW oraz członkowie Jury. Dodatkowo ocena projektów nie będzie uwzględniała zastosowania konkretnych marek czy produktów z oferty firm partnerujących wydarzeniu.

Czas na zgłoszenia tylko do końca października

Elektroniczne nadsyłanie zgłoszeń trwa od 1 czerwca do 31 października 2022 r. W listopadzie odbędą się obrady jurorów, którzy wytypują laureatów pierwszego etapu i zaproszą ich do przesłania plansz konkursowych. Na tej podstawie następnie zostaną wybrani zwycięzcy, którym nagrody zostaną przekazane podczas uroczystej gali w kwietniu 2023.

Regulamin konkursu i wszystkie informacje organizacyjne można znaleźć na stronie konkursu .

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: