POLE BETONOWEJ GRAWITACJI – MODERN LINE GRAVITY

TEKST PROMOCYJNY

CZYŻOWICE 7.5.2015

DESIGN RZECZY

Gravity to kolejna propozycja mebli z betonu architektonicznego do wnętrz, która pojawiła się w ofercie polskiego producenta Modern Line. Wchodzące w jej skład krzesło i stół zostały oficjalnie zaprezentowane publiczności na tegorocznym festiwalu Ventura Lambratte poczas Milan Design Week.

Oryginalny kształt oraz zminimalizowana tylko do 3 cm grubość ścian – tak w największym skrócie można oddać charakter kolekcji Gravity. Po udanej premierze mebli z betonu i filcu (stolik i stół Focus) producent postawił na kolejne oryginalne połączenie. Zestawienie kontrastowych materiałów – zimnego i surowego betonu z ocieplającym jego wizerunek drewnem olchowym – ukazuje nie tylko możliwości projektowe, ale również technologiczne producenta. Meble Gravity należą do kategorii Modern Line Slim, zawierającej produkty z betonu architektonicznego, w których grubość ścian zminimalizowano do 2-3 cm.

Stół i krzesło Gravity to nie tylko oryginalny design, ale również praktyczność i uniwersalność zastosowania. Właściwości betonu pozwalają na wykorzystanie mebli nie tylko we wnętrzach, jako nowoczesna alternatywa dla tradycjnych krzeseł i stołów, ale również na zewnątrz – w ogrodach i na tarasach. Meble powstają w technologii ręcznego odlewania i wystepują w kilku monochromatycznych kolorach betonu oraz 2 kolorach drewna. Charakteryzują się wyjątkowo gładką w dotyku – satynową fakturą betonu. Autorem projektu jest absolwent katowickiej Akademii Sztuk Pięknych Jakub Sojka.

Zobacz więcej produktów na www.modernline.info.pl