PODDASZE MA SWÓJ KLIMAT

TEKST: JOANNA SZCZYGIEŁ, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

SOPOT 29.11.2017

ARCHITEKTURA DESIGN INTER DOOR STYL ŻYCIA

Czy możemy powiedzieć, że kamienice zyskują właśnie swoje drugie życie? Zdecydowanie tak. Co raz chętniej decydujemy się na wynajem, czy też zakup mieszkania w kamienicy. Dlaczego? Takie mieszkanie ma swój klimat, jest charakterne i daje ogromne możliwości aranżacji. Idealnym przykładem może być mieszkanie w sopockiej kamienicy, zaprojektowane przez Studio Loko.

Architektki ze studio Loko, które podjęły się stworzenia projektu mieszkania na poddaszu o powierzchni 94 m kw. Od samego początku chodziło o proste wnętrze, ale co ciekawe nie w stylu skandynawskim. Postawiono na prostą i dojrzałą elegancję. Styl dla wymagającego klienta. Wszystko jednak należało zaprojektować tak, żeby nie zatracić charakteru starej kamienicy.

- Chciałyśmy stworzyć wnętrze luksusowe, zgodne z panującymi trendami. Naszym celem było zaprojektowanie mieszkania, które trafi do świadomego klienta. Do kogoś kto podróżuje po świecie i orientuje się w trendach - mówi Joanna Real–Studzińska ze Studia Loko.

Mieszkanie posiada wysokie sufity, dzięki czemu jest bardzo dobrze doświetlone. Jest jeszcze jeden plus – przestronność mimo, że mieszkanie znajduje się na poddaszu. Architektki nie wprowadziły dużych zmian w układzie. Zdecydowały się na otwarcie przestrzeni w przedpokoju, aby podkreślić wysokość. Wchodząc do mieszkania od razu ma się poczucie, że jesteśmy w nowoczesnym i przestronnym mieszkaniu, co dodatkowo podkreśla otwarta kuchnia. Z racji tego, że mieszkanie mieści się na poddaszu pojawiły się trudności z wyborem odpowiednich szaf. Architektki postanowiły w dwóch sypialniach wyodrębnić garderoby, dzięki czemu właściciele mają więcej miejsca na swoje rzeczy. Mieszkanie wypełnione jest roślinnością i licznymi dodatkami. Uzupełnieniem aranżacji są fototapety oraz drzwi marki INTER DOOR - podwyższanych w wykończeniu z kolekcji DI MODA gołębi mat. Czarne klamki oraz zamki magnetyczne nadają im nowoczesny charakter.

Więcej na: www.studioloko.pl