PODĄŻAJĄC ZA LINIĄ

ZDJĘCIA: OMAR SARTOR

COLLEBEATO 23.3.2020

DESIGN RZECZY

Reinterpretacji klasycznych motywów, kolorów i form podjęli się Michela Alquati oraz Sebastian Corso — designerka i architekt, dla włoskiej marki Carpet Edition podlegającej pod słynny brand Indikon.

Gra żywych kolorów i geometryczne linie w kolekcji Roquebrune zostały zainspirowane miastem o tej samej nazwie na Lazurowym Wybrzeżu, które słynie z bycia miejscem, które przyciągało wiele osób ze świata architektury czy sztuki m.in. Le Corbusiera, czy Coco Chanel. Niekonwencjonalna kolekcja składa się z pięciu modeli, każdy charakteryzujący się unikatowym designem dostępnym w pięciu wariantach kolorystycznych — z możliwością indywidualnego dostosowania do potrzeb. Dywany z serii RB01 i RB02 wyróżniają się nieregularnym obwodem oraz wzorem złożonym z przeplatających się form geometrycznych. RB03 są bardziej liniowe, a  RB04 i RB05 mają zaokrąglone kształty i wyróżniające się ułożenie liniowych wzorów.

Wysoka jakość wykonania to cecha charakterystyczna wieloletniej tradycji rzemieślniczej Carpet Edition. Kolekcja Roquebrune wykonywana jest ręcznie z Nowozelandzkiej wełny i tencelu. Stanowi idealne dopełnienie współczesnych wnętrz — od części mieszkalnej po sypialnię.

Więcej na: carpetedition.com