Umywalki z kolekcji Val.

NOWE KOLEKCJE LAUFEN

TEKST PROMOCYJNY

GLIWICE 21.6.2016

DESIGN RZECZY

Dobry design to przede wszystkim rezultat odważnych koncepcji oraz innowacyjności. Te założenia od lat przyświecają marce Laufen, której kolekcje łazienkowe przesuwają granice projektowania i funkcjonalności rozwiązań łazienkowych.

Nowe produkty Laufen wyprodukowane z nowej ceramiki SaphirKeramik mają cieńsze ścianki, są lżejsze i bardziej wytrzymałe w porównaniu z tradycyjnymi wyrobami ceramicznymi. Innowacyjna receptura SaphirKeramik pozwala na stworzenie krawędzi o promieniu 1-2 mm, dotychczas z technicznego punktu widzenia możliwe było uzyskanie wartości minimalnej wynoszącej 7-8 mm. Ta niezwykła ceramika została wykorzystana przez wybitnych projektantów: Konstantina Grcica i Toana Nguyena, twórców kolekcji łazienkowych VAL i INO.

AP01_LAUFEN_INO_14 (2) Umywalka z kolekcji Ino.

Kolekcja łazienkowa VAL charakteryzuje się prostymi liniami, bardzo wąskimi krawędziami i drobnymi strukturami powierzchni. Prostota formy i funkcjonalność rozwiązań zaspokoi oczekiwania i gust najbardziej wymagających użytkowników. W kolekcji znajdują się zarówno proste, montowane do ściany umywalki, jak również prostokątne i asymetryczne miski i dopasowane do nich półki, a także wanna wykonana z mineralnego tworzywa Sentec.

Nowatorska seria INO, to najnowsza interpretacja klasycznych łazienkowych form, wykorzystująca możliwości SapkirKeramik. Umywalki INO są eleganckie, estetyczne o niepowtarzalnych kształtach. W kolekcji znajdują się m.in.: mała umywalka z otworem przelewowym 45 x 41 cm, umywalka z otworem przelewowym 56 x 45 cm, czy umywalka z blatem po lewej stronie 90 cm. Z kolei wanna Ino wykonana z mineralnego tworzywa Sentec ma wyjątkowe oparcie o delikatnych liniach, które tworzą lekką, ale niezwykle stabilną konstrukcję.

AP01_LAUFEN_VAL_05 Wanna z kolekcji Val.

AP01_LAUFEN_INO_01 Wanna z kolekcji Ino.

Rozwiązania łazienkowe Laufen posłużyły studentom Wydziału Architektury, Politechniki Śląskiej w zorganizowanym przez firmę Roca konkursie „Zaprojektuj Łazienkę Laufen”. Uczestnicy zaprezentowali wiele nowatorskich i zaskakujących koncepcji. Marta Dolata, autorka zwycięskiego projektu, wykorzystała w nim kolekcje Ino i Kartell by Laufen. Drugie (Natalia Kuna) i trzecie (Marta Bugajska) miejsce to projekty opierające się na kolekcji Palomba i Ilbagno Alessi One.

Więcej na: www.laufen.pl

Plansza Marta Dolata – I miejsce w konkursie „Zaprojektuj Łazienkę Laufen”.

KUNA Natalia LAUFENNatalia Kuna – II miejsce w konkursie „Zaprojektuj Łazienkę Laufen”

BUGAJSKA Marta LAUFENMarta Bugajska – III miejsce w konkursie „Zaprojektuj Łazienkę Laufen”.

AP01_LAUFEN_VAL_25Umywalka z kolekcji Val.

AP01_LAUFEN_VAL_22Wanna z kolekcji Val.

AP01_LAUFEN_VAL_13Umywalka z kolekcji Val.

AP01_LAUFEN_VAL_10Umywalka z kolekcji Val.

AP01_LAUFEN_INO_12 (2)Umywalka z kolekcji Ino.

AP01_LAUFEN_INO_18Umywalka z kolekcji Ino.