MODERN I EKO

TEKST SPONSOROWANY

CZYŻOWICE 13.1.2016

ARCHITEKTURA DESIGN

Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej zwiększa się zapotrzebowanie na przedmioty łączące w sobie nie tylko dobry design i praktyczność, ale także troskę o środowisko naturalne. Coraz częściej zagadnienie to dotyczy także materiałów, które możemy stosować na nawierzchniach. Betonowa kostka lub płyty w wymiarze eko to obecnie trend wciąż rosnący.

Każda nawierzchnia, niezależnie od tego, z czego jest wykonana, to mniejsza lub większa ingerencja w środowisko naturalne. I nie chodzi tu tylko o nacisk. Im szczelniejszy materiał znajduje się na ulicy, chodniku, alejce czy placu, tym trudniej wodzie opadowej wnikać 
w glebę. Odpowiedzią na proekologiczne potrzeby wydają się być materiały pozwalające na stworzenie nawierzchni z jednej strony zwartej, utwardzonej i wytrzymałej, z drugiej zaś doskonale integrujące się z otoczeniem i zapewniające m.in swobodny odpływ deszczówki do gleby.

Znajdująca się w portfolio Modern Line płyta Eco Solid świadczy o tym, że połączenie ekologicznej myśli i nowoczesnego wzornictwa wcale nie musi być skomplikowane. Zaprojektowany w duchu minimalistycznym ekoelement został uzupełniony o specjalne wypustki, które na jednolitej i zwartej nawierzchni betonowej tworzą wolne przestrzenie. Obsadzenie szczelin roślinnością, uzupełnienie ich grysem lub innymi materiałami pozwoli na swobodny przepływ wody do gleby, pomoże także w zintegrowaniu projektu nawierzchni 
z otoczeniem.

W przypadku płyty Eco Solid wart uwagi jest nie tylko jej proekologiczny projekt, ale również inny aspekt - niezwykła prostota, a co za tym idzie, uniwersalizm zastosowania produktu. Płytę można wykorzystać w wielu przestrzeniach zróżnicowanych zarówno pod względem przeznaczenia, jak i stylistyki. A to kolejny argument dla tych, którzy chcieliby wykorzystywać w swoim otoczeniu materiały nowoczesne, wszechstronne i ekologiczne.

Więcej o produktach na: www.modernline.info.pl