MOC SMUKŁEGO BETONU

TEKST PROMOCYJNY

CZYŻOWICE 11.7.2015

DESIGN RZECZY

Intrygująca forma, odważne łączenie materiałów, najnowsza technologia produkcji - tak w największym skrócie można określić nową linię produktów z betonu architektonicznego, która w tym roku pojawiła się w portfolio polskiego producenta Modern Line - Slim.

Jak zaznaczają twórcy marki, nazwa kolekcji ma podkreślać cechy wyróżniające ją na tle innych - niezwykłą smukłość ścian produktów połączoną z zachowaniem doskonałych parametrów wytrzymałościowych, a więc tradycyjnej mocy betonu. Grubość ścian elementów w kolekcji ograniczono nawet do 2 cm, minimalizując w ten sposób wagę, co w przypadku mebli przeznaczonych do wnętrz ma niebagatelne znaczenie. Twórcy linii postawili również na intrygujące formy oraz łączenie betonu z innymi materiałami. Meble Gravity (projekt Jakub Sojka) to świetny przykład tego, jak dobrze beton współgra z drewnem, stół i stołek Fokus to harmonijne współgranie surowości betonu z filcem, natomiast ława Slim zamyka minimalistyczny design w półokrągłej formie. Uzupełnieniem kolekcji jest jedna z najcieńszych na rynku płyt (2 cm), występująca w dwóch formatach 80x80 oraz 100x200 cm.

Producent postawił na wyjątkowość i ekskluzywność kolekcji na wiele sposobów. Wszystkie produkty wykonane są w technologii ręcznego odlewania, co gwarantuje najwyższą jakość i dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Dodatkowo beton posiada wyjątkowo gładką w dotyku - satynową fakturę, a meble zabezpieczane są powłoką anti-graffiti, która ułatwia czyszczenie produktów z trudnych do usuwania zabrudzeń.

Więcej o produktach na: www.modernline.info.pl