MINIMALISTYCZNA KOLEKCJA OD ELEMENTUJ. Z MIŁOŚCI DO ROŚLIN!

TEKST: DOROTA ŁASKI. ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

WISZNICE 2.10.2020

DESIGN

W ostatnim czasie rośliny na dobre zawładnęły naszymi przestrzeniami w myśl trendu urban jungle. Pokochali je na nowo wszyscy, co pociągnęło za sobą potrzebę odpowiedniego wyeksponowania domowych kolekcji – i tu na scenę wkracza marka Elementuj, skoncentrowana na łączeniu funkcjonalności, estetyki i indywidualizmu, z wielką miłością do roślin.

– Projektując kwietniki, bawimy się ideą tradycji i zaskoczenia, a konstrukcje z metalu nadają minimalistycznym formom siłę. Projektuję proste formy, z myślą o tworzeniu przestrzeni, która sprawi, że osoba przebywająca w niej będzie czuła się komfortowo – mówi Sylwia Sokołowska, główna projektantka marki, absolwentka projektowania graficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.  – Wymyśliliśmy kwietniki, bo pamiętamy je z mieszkań rodziców. Nasze są stalowe, bo cenimy sobie minimalizm.

Najnowsza kolekcja marki to kolejny krok w stronę troski o naturę. Linia Uniwersum powstała z zebranych nakrętek, kolorowych opakowań i butelek. – Chcemy zmienić sposób, w jaki postrzegane są odpady. Nadać im rangę materiału, który można ponownie wykorzystać – opowiada projektantka. – Wzór i zestawienie kolorystyczne plastikowych paneli są naszego projektu, sami je wykonujemy nawiązując do wzorów występujących w naturze, a kolorystyka jest odzwierciedleniem naszego wpatrzenia w kosmos i gwiazdy.

Kwietniki to jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania Elementuj. Regał Mimo to projekt, który można określić jako kwietnik w rozmiarze XXL, ponieważ jest tak zaprojektowany, aby rośliny stojące na nim miały jak najwięcej światła. Z drugiej strony jest to mebel uniwersalny, ponieważ w projekcie uwzględniono również możliwość ustawiania na nim książek. Aby znaleźć wśród roślin miejsce dla samych siebie powstał natomiast fotel w formie leżaka Swawole, dostosowany do stosowania wewnątrz mieszkań i na tarasie.

Wszystkie produkty marki wytwarzane są w Polsce – u rzemieślników, w małych zakładach.

Więcej na: www.elementuj.pl

– Wszystkie produkty są wykonywane ręcznie przy pomocy lokalnych rzemieślników. Część elementów wykonujemy sami – mówi Sylwia Sokołowska, główna projektantka marki.

Kwietnik Fantasmagoria to piękny detal do wnętrz w nowoczesnym, loftowym stylu.

Kwietnik dostępny jest bez osłonki lub w zestawie z osłonką w kolorze czarnym, białym lub różowym.

Kwietnik Ancymon został zaprojektowany pod duże rośliny i duże osłonki, aby nie stały bezpośrednio na podłodze.Jest dwustronny – zależnie od strony roślina będzie głębiej i bliżej podłogi, lub wyżej, co bardziej ją wyeksponuje.

Fotel Swawole, to prosty, modernistyczny fotel, który zachwyca wygodą. Wykonany jest z metalu połączonego z tkaniną wysokiej jakości.

Materiały użyte do produkcji foteli w formie leżaków są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Tkanina jest też odporna na plamy i łatwa w czyszczeniu. Fotel został zaprojektowany z myślą o łatwym przechowywaniu i transporcie – można go demontować, a tkaninę wrzucić do pralki i odświeżyć lub wymienić na inną.