IPHONE W ROGU CERAMICZNYM

MM

13.5.2011

RZECZY

Włoskie studio en & is design w tym roku na Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie pokazało kilka swoich nowych projektów, wśród których szczególną uwagę zwracał megafon, wykonany z porcelany. Urządzenie przypominające bardziej element dekoracyjny jak wazon czy inny bibelot, znajduje jednak zastosowanie w świecie iPhone'a czy innych nośników, których brzmienie chcielibyśmy po prostu wzmocnić.

Studio en & is design tworzą Enrico Bosa i Isabella Lovero, oboje są absolwentami Politechniki w Mediolanie. Jako studio działają wspólnie od 2007 roku, zajmując się pracą nad produktem i projektowaniem, przestrzenią publiczną oraz świadczeniem usług konsultingowych. Pracują dla wielu firm, m.in. Posaterie Eme, Industreal, Ghelardi, Almax, Global Link czy Midj.

Podczas tegorocznej, 50. edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie zaprezentowali sześć rożnych projektów, od siedzisk i oświetlenia po projekty związane z nowymi technologiami. Z tej ostatniej grupy projektów szczególną uwagę zwracano podczas targów na ceramiczny wzmacniacz.

Formą przypomina róg, który od wieków służył jako przedmiot w naturalny sposób amplifikujący siłę głosu. I tak włoscy projektanci postanowili nawiązać do tradycyjnych form optymalizacji siły dźwięku. Ceramiczny element konstrukcyjny wspiera się na drewnianym stojaku, ukształtowanym tak, aby z jednej strony zachować drgania obiektu a z drugiej optymalizować emisję dźwięków.

- Nasz projekt jest przeznaczony dla iPhone'a, jest idealny do słuchania muzyki bez użycia słuchawek, można go również stosować na telekonferencjach, aby wzmocnić siłę głosu naszego rozmówcy przy większym audytorium - przyznają projektanci.

Więcej: www.enandis.com


Głośnik zaprojektowało studio en & is design z Mediolanu. fot. Materiały prasowe

Projekt włoskiego studia formą przypomina róg. fot. Materiały prasowe

Głośnik służy do słuchania muzyki, może być wykorzystywany podczas telekonferencji. fot. Materiały prasowe