HANTEL DO OŚWIETLANIA

MAC

ROTTERDAM 24.10.2012

DESIGN LUDZIE RZECZY

O tym, że Holendrzy są bardzo pomysłowi, nikogo specjalnie przekonywać nie trzeba. Potrafią zestawiać ze sobą najodleglejsze nawet skojarzenia. Takim projektem jest bez wątpienia Lightweight. Lampa w kształcie dużego hantla to dzieło studia Nightshop.

Już sama jej nazwa to już niezła gra skojarzeń. Bo lampa Holendrów rzeczywiście waży niewiele, powstała z bardzo lekkich pasków z materiałów PCV, które następnie ręcznie są ze sobą łączone i zszywane przy użyciu kolorowych nitek i sznurków. Projektanci z Nightshop przekonują, że zainspirowały ich wszechobecne chińskie papierowe lampiony.

Lampa ma długość 90 centymetrów, waży jednak zaledwie kilkaset gram. To w zdecydowany sposób kontrastuje z jej kształtem, przypominającym hantle do ćwiczeń. Taki zabieg łączenia przeciwieństw jest od początku powstania studia, a więc od roku 2010, jego znakiem rozpoznawczym. Jego założyciele - Ward van Gemert oraz Adriaan van der Ploeg - starają się tworzyć nowe, a zarazem zaskakujące produkty i odnosić je do codziennego życia. A przy okazji przemycać od czasu do czasu elementy tzw. "low culture".

Lampy nie ma jeszcze w sprzedaży.

Więcej: www.intothenightshop.nl

Lightweight - projekt holenderskiego studia Nightshop. fot. Materiały prasowe

Lampa ma długość 90 centymetrów, waży jednak zaledwie kilkaset gram. fot. Materiały prasowe