DOM Z WIDOKIEM NA ZATOKĘ [ZDJĘCIA]

TEKST: JUS, ZDJĘCIA: ANDRZEJ ŁOPATA, RAFAŁ LIPSKI

GDYNIA 3.6.2018

ARCHITEKTURA STYL ŻYCIA

Modernistyczna Gdynia nadal ma szczęście do mądrych inwestorów. Dom jednorodzinny przy ul. Bolesława Prusa 6 projektu Arch-Deco, ma nie tylko to coś, przede wszytskim powstał w poszanowaniu dla nadmorskiego krajobrazu. - Projektując dom jednorodzinny przy ul. Bolesława Prusa w Gdyni, szukaliśmy takiej formy, która najtrafniej wydobywałaby potencjał miejsca. Zależało nam na tym, aby obiekt szanował zastany krajobraz - przekonują architekci.

Bryła budynku składa się z trzech części przesuniętych względem siebie tak, aby z możliwie największej ilości pomieszczeń i tarasów rozpościerał się widok na zatokę. Dwie z brył przykryte są dachami o kącie 45 stopni, trzecia to płaska bryła, która niemal wtapia się w naturalnie uformowaną skarpę. Architekci zaprojektowali w niej oranżerię.

Budynek został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej wpisać się w istniejące otoczenie pasa brzegu nadmorskiego oraz naturalnie uformowanych skarp, które w dużym stopniu pokryte są zielenią. Architektura budynku jest szczególne dopracowana z uwagi na jego lokalizację w eksponowanym i reprezentacyjnym miejscu. Jest próbą wtopienia w otaczający krajobraz.

Więcej na: www.archdeco.pl