DITU, CZYLI SIEDŹ I GOTUJ

TP

27.11.2011

RZECZY

Paged Meble, firma ze 130-letnią tradycją produkcji mebli giętych, przygotowała nietypowy model krzesła. DiTu to składane siedzisko umożliwiające pracę w pozycji półsiedzącej lub półstojącej przy kuchennym blacie. Czyli coś dla osób, które uwielbiają gotować, ale niekoniecznie lubią lub mogą długo stać.

DiTu jest nowością w kolekcji krzeseł Paged Meble - ergonomicznym "przycupnikiem-drabinką" zaprojektowanym przez Stefana Hamigę.  Składane siedzisko przeznaczone do przestrzeni kuchennych, umożliwia pracę w pozycji półsiedzącej lub półstojącej znacznie odciążając nogi oraz plecy, a łatwość zmiany pozycji zachęca do krótkiego odpoczynku podczas gotowania. DiTu może służyć także jako drabinka.

- Krzesło było projektowane głównie z myślą o osobach starszych i tych, którzy miewają problemy z kręgosłupem. Powstało przy współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie - wyjaśnia Jadwiga Husarska-Chmielarz, szefowa rozwoju produktu w Paged Meble.

Siedzący tryb życia, brak ruchu, czy starszy wiek powoduje, że coraz więcej osób ma problemy ze wstawaniem czy siadaniem w trakcie wykonywania rozmaitych czynności, zwłaszcza w kuchni. DiTu jest rodzajem krzesła, jednakże spełnia zupełnie inną funkcję. Został zaprojektowany tak, że umożliwia pracę przy blacie kuchennym w różnych pozycjach - półsiedzących i półstojących. Wymusza poprawną postawę ciała i zachowanie prostego kręgosłupa, dzięki czemu jest nam wygodniej.

- Projekt składanego siedziska kuchennego powstał na podstawie obserwacji i analizy problemów, z jakimi borykają się osoby w różnym wieku podczas codziennych prac kuchennych. Przygotowywanie posiłków wymaga ciągłego ruchu i naraża nas na zbyt długie przebywanie w statycznej pozycji stojącej. Dwa wałki usytuowane na odpowiednio dostosowanej wysokości umożliwiają krótki odpoczynek w czasie prac kuchennych oraz szybką, a przede wszystkim łatwą zmianę pozycji, jak również komfortowe wykonywanie czynności na poziomie blatu w pozycji półsiedzącej lub półstojącej - mówi Stefan Hamiga, projektant wielofunkcyjnego krzesła.

Dzięki składanej konstrukcji siedzisko można łatwo przenieść lub w razie potrzeby schować. - Jest to kolejny ważny element gdyż osoby dla, których mebel powstał z reguły posiadają niewielkie oddzielone od innych pomieszczeń kuchnie w których trudno byłoby znaleźć miejsce dla kolejnego obszernego krzesła - przekonują w Pagedzie.

DiTu jest już dostępny w salonach Paged Meble. Kosztuje 333 zł.

Więcej: www.pagedmeble.pl

DiTu to coś dla osób, które uwielbiają gotować, ale niekoniecznie lubią lub mogą długo stać. fot. Materiały prasowe

DiTu jest nowością w kolekcji krzeseł Paged Meble - ergonomicznym "przycupnikiem-drabinką" zaprojektowanym przez Stefana Hamigę. fot. Materiały prasowe

DiTu jest już dostępny w salonach Paged Meble. fot. Materiały prasowe

Projekt składanego siedziska kuchennego powstał na podstawie obserwacji i analizy problemów, z jakimi borykają się osoby w różnym wieku podczas codziennych prac kuchennych. fot. Materiały prasowe