DESIGN ALIVE AWARDS 2015. ULUBIEŃCY CZYTELNIKÓW WYBRANI!

REDAKCJA

WARSZAWA 9.11.2015

ARCHITEKTURA DESIGN DESIGN ALIVE AWARDS 2015 LUDZIE WYDARZENIA

Dziś nad ranem zakończyliśmy zliczanie głosów w Plebiscycie Czytelników Design Alive Awards 2015. Z radością obwieszczamy, że największą liczbę głosów otrzymali: w kategorii Animator - Katarzyna Świętek za projekt „Polski Stół", w kategorii Strateg - Ewa Stiasny, Joanna Rzyska, Jadwiga Jędryas z Wydawnictwa Dwie Siostry oraz w kategorii Kreator - Jerzy Woźniak i Paweł Garus ze studia mode:lina.

Przez ostatnich 10 dni na głosy czytelników portalu Designalive.pl - swoich sympatyków, fanów na Facebooku, współpracowników, klientów, przyjaciół i krewnych mogły liczyć osoby nominowane do nagrody Design Alive Awards 2015. Przypomnijmy, że to już po raz trzeci w czteroletniej historii konkursu głos oddaliśmy także internautom. Wyróżnienia w Plebiscycie Czytelników Design Alive Awards są tym bardziej cenne, gdyż są odzwierciedleniem autentycznej sympatii publiczności dla kandydatów i jej zaangażowania.

W tegorocznym Plebiscycie Czytelników Design Alive Awards 2015 wyróżnienia otrzymali:

W kategorii Animator: Katarzyna Świętek - nominowana za projekt „Polski Stół”, który zaangażował trzech polskich wytwórców do stworzenia wspólnego produktu wyrażającego dobre współczesne wzornictwo i wieloletnie doświadczenie w technologiach produkcji.

katarzyna_swietek

W kategorii Strateg: Ewa Stiasny, Joanna Rzyska, Jadwiga Jędryas, twórczynie Wydawnictwa Dwie Siostry – nominowane za traktowanie dzieci poważnie, a dorosłych z przymrużeniem oka. Za niezwykłe wyczucie w tegorocznym rozbudowaniu autorskiej oferty książek, z których chłonie się treść wyrażoną i słowem, i ilustracją.

jasno_18

W kategorii Kreator: Jerzy Woźniak, Paweł Garus, twórcy studia mode:lina – nominowani za lekkość i dystans przy projektowaniu wnętrz przestrzeni publicznych m.in.: sklepu Apple Jabłko Adama oraz wystawy dla grupy Human Touch.

jerzy wozniak_pawel garus_modelina_CZB

Laureaci Plebiscytu odbiorą nagrodę w postaci medalu projektu Oskara Zięty już 2 grudnia podczas uroczystej gali finałowej w Warszawie. Do tego dnia z kolei, utrzymywany w tajemnicy, będzie werdykt Kapituły konkursu, która obradowała w ubiegłym tygodniu w Concordia Design i wybrała Animatora, Stratega i Kreatora Roku 2015. Zdobywców tych tytułów nagrodzimy „Oskarami designu”, czyli pokrytymi 3 mikronami miedzi statuetkami wykonanymi w autorskiej technologii FIDU (Freie Innen Druck Umformung) Oskara Zięty. Wyróżnienie specjalne przyzna także mecenas konkursu - marka Mazda.

Mecenas konkursu: Mazda

Sponsorzy: BarlinekMarbetSchattdecor

Partnerzy: Concordia DesignDomaine de BoisbuchetZietaUltrabrand

Współpraca redakcyjna: RMF Classic