DARE STUDIO: KRZESŁO NICZYM PISMO

MAC

3.4.2012

RZECZY

Brytyjskie Dare Studio specjalizuje się w stylowych, inspirowanych tradycją i od czasu do czasu unikatowych meblach. Spośród jego kolekcji szczególną uwagę zwraca Katakana.

Składają się na nią fotel, biurko, krzesło, sofa, hoker oraz otomana. Każdy z elementów jest dziełem samym w sobie. Jak zapewniaj producenci, aby cieszyć się kolekcją, nie trzeba od razu kupować wszystkich jej części składowych. Radość z użytkowania bez wątpienia daje Katakana Occasional Chair, wygodne i z dużym poczuciem bezpieczeństwa oraz komfortu.

Krzesło powstało w dwóch wersjach materiałowych: jego konstrukcja może być wykonana z drewna orzechowca bądź dębu. Samo siedzisko jest pokryte skórą. Oparcia są tak sprofilowane, aby jak najmniej obciążać ręce. Nie byłoby jednak tych nie tylko wygodnych podczas użytkowania ale i finezyjnych kształtów, gdyby nie... japoński alfabet. Bo to właśnie katakana, czyli system pisma sylabicznego zainspirował brytyjskiego projektanta i stąd też wzięła się nazwa kolekcji.

Z kolei Sean Dare, założyciel studia z Brighton, regularnie współpracuje z rzemieślnikami, a meble do jego pomysłów powstają w manufakturach. Istnieje również możliwość, aby tak jak w piśmie, także w jego meblach, pozostawiać indywidualny ślad. Sean Dare jest bowiem otwarty na sugestie i propozycje dotyczące mebla, jakim chcielibyśmy się cieszyć.

Za Katakana Occasional Chair zapłacimy od 810 funtów.

Więcej: www.darestudio.co.uk

Katakana Occasional Chair. fot. Materiały prasowe

Krzesło jest dostępne w dwóch wersjach. fot. Materiały prasowe

Meble brytyjskiego studia powstają w manufakturach. fot. Materiały prasowe