CLAMP A LEG: STÓŁ BŁYSKAWICZNY

MAC, TWO, KORESPONDENCJA Z LONDYNU

18.10.2011

RZECZY

Na tegorocznej edycji London Design Festiwalu dużym zainteresowaniem cieszył się projekt holenderskiego studia De Vorm. Ich projekt Clamp a Leg udowadnia, że w prostocie tkwi siła.

Clamp a Leg to pomysł na błyskawiczną aranżację stołu. W czasach, gdy cenimy sobie wolną od nadmiernych przedmiotów domową przestrzeń a okoliczności zmuszają nas do życia w niewielkich mieszkaniach, pomysł z "potencjalnym" stołem wydaje się idealnym rozwiązaniem.

Pomysł Holendrów to cztery drewniane nogi, zakończone metalowymi zaciskami, które pomogą połączyć się i związać z wybraną powierzchnią.

Clamp a Leg pozwala na przekształcenie każdej dowolnej płaskiej powierzchni w funkcjonalny stół. Wystarczy gwintowane nogi połączyć z brzegami blatu i stół jest właściwie gotowy. Tworcy ze studia De Vorm tak wyważyli punty ciężkości, aby stół był stabilny i trwały.

Studio deklaruje, że jej nowy produkt nie będzie drogi, i trafi do sprzedaży jeszcze tej jesieni. W sprzedaży będą kompletne stoły z blatem, albo same nogi, które będziemy mogli dowolnie aranżować.

Więcej: www.devorm.nl

Clamp a Leg to pomysł na błyskawiczną aranżację stołu. fot. Materiały prasowe

W sprzedaży będą kompletne stoły z blatem, albo same nogi, które będziemy mogli dowolnie aranżować. fot. Wojciech Trzcionka