Utalentowany portugalski projektant dla polskiej marki Nobonobo

Świeże spojrzenie i zamiłowanie do prostych form połączyły portugalskiego projektanta Nelsona de Araújo oraz polską markę Nobonobo. W efekcie ich współpracy powstał mebel, który wymyka się utartym schematom.

Roots – stół dla Nobonobo

Stół Roots został stworzony z myślą o osobach, które cenią minimalistyczny styl we wnętrzu, ale jednocześnie nie boją się eksperymentów. Forma mebla Nobonobo to kreatywna interpretacja inspirowana kształtami natury – fal oceanu, chmur, płynącej rzeki, korzeni drzew, które swobodnie rosną pod ziemią. Stół składa się z dwóch połączonych ze sobą części – blatu wykonanego z litego drewna dębowego, pokrytego olejem oraz giętej podstawy z metalu lakierowanego proszkowo.

Projekt Roots dostępny jest w kilku rozmiarach i w czterech wersjach kolorystycznych: grafit, khaki, czarno-brązowy i czarny. Design stołu w subtelny sposób wprowadza elementy natury do wnętrz, co sprawia, że mebel idealnie sprawdzi się zarówno w przestrzeniach hotelowych, jak i w domowym zaciszu.

Nelson de Araújo

Nelson de Araújo

Portugalczyk, ukończył wydział projektowania produktu na Uniwesytecie Escola Superior de Tecnologia e Gestão w mieście Viana Do Castelo. Swoją pasję do designu Nelson de Araújo odkrył podczas pobytu we Włoszech, gdzie uczestniczył a programie Erasmus na Università Degli di Palermo. To doświadczenie ukształtowało jego wizję projektowania mebli. Projektant dąży do perfekcji w każdym detalu, a inspiruje go piękno natury, fotografia i podróże. Swoją mantrę projektową definiuje dwoma słowami: minimalizm i równowaga. 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Systemowy regał Bamba. Nowość od marki Nobonobo

Bamba

Warszawa | 3 listopada 2020

Systemowy regał Bamba od Mleko Living dołączył do nowości Nobonobo