CHANNELS: PIĘKNO NATURALNYCH MATERIAŁÓW

MAC, TWO, KORESPONDENCJA Z LONDYNU

26.10.2011

RZECZY

Od sześciu lat na brytyjskim rynku meblarskim działa marka Channels. Podczas tegorocznej edycji London Design Festiwalu marka zaprezentowała kolekcję, autorstwa Samuela Chana. Stało się to podczas targów 100% Design odbywających się w ramach festiwalu.

Channels jest znana Brytyjczykom, firma prowadzi salon oraz studio w Londynie oraz warsztat w Midlands. W pracach stworzonych przez Samuela Chana zwykle najistotniejsze stają się siła i piękno naturalnych materiałów oraz intrygujące zastosowanie drewna jako surowca. Miłośnicy dobrych wzorów podkreślają również niezwykłą czystość linii, doskonałe proporcje oraz wykorzystanie technik rzemieślniczych w cyklu produkcyjnym. To wszystko sprawia, że meble Channels są niepowtarzalne i bardzo charakterystyczne.

Co więcej, angielska marka pozostaje bardzo blisko ze swoimi klientami: przygotowując meble, przede wszystkim na zamówienie stara się, by podczas procesu projektowego użytkownik mógł konsultować się z twórcą mebli.

Projekty Samuela Chana były już wielokrotnie nagradzane, m.in. British Furniture Makers Guild oraz Classic Design Award. Projektował również meble dla hoteli: Zendai Himalayas Centre oraz Shanghai’s Pudong.

Więcej: www.channelsdesign.com

Firma zaprezentowała nową kolekcję podczas targów 100% Design. fot. Wojciech Trzcionka

W pracach stworzonych przez Samuela Chana najistotniejsze stają się siła i piękno naturalnych materiałów. fot. Wojciech Trzcionka

Meble Channels są niepowtarzalne i bardzo charakterystyczne. fot. Wojciech Trzcionka