BOTANICZNA ARCHITEKTURA

ANGELIKA OGROCKA

WENECJA 4.12.2014

ARCHITEKTURA MIEJSCA

Prostota, dbałość o estetykę, naturalne materiały i zrównoważone podejście do architektury - to cechy twórczości Matteo Thuna. W duchu tych zasad zaprojektował Campina Marina.

Włoski architekt podjął się projektu zespołu bungalowów na jednym z weneckich pól namiotowych. Campina Marina to 32 40-metrowe domki, za wnętrza których odpowiadali Luca Colombo i Matteo Beretta. Całość wykonano z bloków drewna i cementu, które otoczono modrzewiowymi okładzinami.

Każde mieszkanie składa się z dwóch sześciennych budynków połączonych ze sobą zadaszonym tarasem. Z kolei wewnątrz nich znajduje się patio pełne zieleni - prywatny ogród integrujący sosnowy zagajnik.

Campina Marina to sposób na niskobudżetowe zakwaterowanie podróży. Kompaktowa przestrzeń stworzona z lokalnych materiałów pozwala na wyciszenie po długich wojażach, a przy tym zapewnia oszczędną elegancję wnętrz.

Nazwy poszczególnych obiektów zainspirowane zostały… ziołami. Do wyboru mamy nocleg m.in. w Oregano, Bazylii, Rozmarynie czy Tymianku.

Więcej informacji na stronie: www.marinadivenezia.it, www.matteothun.com