BOCA DO LOBO: PRZEDE WSZYSTKIM PASJA

MAC30.7.2012

RZECZY

- W domu zawsze powinniśmy mieć mocne i wyraziste kolory, tak aby odwiedzający nas przyjaciele "czerwienieli" z zazdrości - deklarują w studiu Boca do Lobo. Iberyjska marka wprowadziła nową ekskluzywną kolekcję mebli do domu, którą nazwało Coolors Collection.

Na kolekcję składają się kredens, szafki, stoliki czy krzesła. Projektanci i producenci określają ją jako "True Colours", i stawiają na połączenie naturalnych materiałów, zwrócenie się w stronę środowiska naturalnego (skąd czerpią nieustanną inspirację) oraz pięknych, zaskakujących barw i ich wzajemnych kombinacji.

Najlepszym przykładem jest kredens Heritage, który tworzą m.in. ręcznie malowane płytki, z zaskakującymi wzorami i kształtami nawiązującymi do historycznych portugalskich obiektów. Wszystkie elementy tworzące kolekcję wytwarzają portugalscy rzemieślnicy.

Zaragoça table to z kolei zestaw stolików, nawiązujący kolorystycznie do ametystu, emaraldu oraz kwiatów cytryny. Są wykonane z drewna i pokryte lakierami w wysokim połysku.

Nową kolekcję tworzy również szafka Pixel, a istotne są w niej... liczby. "1088 trójkąty, 1088 kolory, 1088 inspiracje" - tak charakteryzują obiekt portugalscy twórcy. Rzeczywiście mebel jest imponujący, oferuje niezwykłą feerię barw, mieniących się choćby pod wpływem padającego światła. Bardziej "klasycznym" kredensem z kolei wydaje się Soho, łączący np. fornir z mocnymi kolorami.

Boca do Lobo produkuje ekskluzywne meble od kilku lat, łącząc pracę rzemieślników z nowymi technikami wytwarzania. Za poszczególne obiekty trzeba zapłacić od kilku do kilkunastu tysięcy dolarów. np. kredens Soho kosztuje ok. 15 tys. dolarów.

Więcej: www.bocadolobo.com

Kredens Heritage, który tworzą m.in. ręcznie malowane płytki, z zaskakującymi wzorami i kształtami. fot. Materiały prasowe

Heritage jest ruchomy, "odsłania" i "zasłania" elementy dekoracyjne. fot. Materiały prasowe

Jeden z nowych produktów marki to Pixel Cabinet. fot. Materiały prasowe

Stolik Zaragosa z wyrazistymi kolorami. fot. Materiały prasowe