BIŻUTERIA Z BOLESŁAWCA

MAN

BOLESŁAWIEC 8.11.2013

LUDZIE RZECZY STYL ŻYCIA

Craft to nowa, unikalna kolekcja Anny Orskiej. Tym razem szlaki wyborów twórczyni biżuterii zawiodły ją do fabryki w Bolesławcu, jednej z najbardziej znanych ośrodków ceramicznych w kraju. Najnowsza kolekcja Orskiej to przede wszystkim nieregularne wieloboki, zainspirowane fasetami szlachetnych kamieni.

Orska w swoich kolekcjach często odwołuje się do historii i tradycji, również zwyczajów, jakim hołdowano przez wiele pokoleń. Niedawno projektantka zaprezentowała nową kolekcję, która również nie stroni od inspiracji znanymi przed laty doświadczeniami - tym razem to delikatna materia przybrała nowe kształty w dłoniach jubilera. Kolekcję zrealizowała wspólnie z Manufakturą w Bolesławcu, a wszystkie ceramiczne elementy zostały ozdobione charakterystycznymi dla Bolesławca stemplami w kolorach czerni, kobaltu i czerwieni. Tym samym stają się unikatowe.

Specjalnie dopasowane oprawy i minimalistyczne zdobienia w postaci oryginalnych pieczątek dalece odbiegają od tego z czym kojarzy nam się na co dzień Bolesławiec.

Więcej: www.orska.pl

Nowa biżuteria cenionej polskiej projektantki Anny Orskiej. fot. Materiały prasowe

Orska kolekcję zrealizowała wspólnie z Manufakturą w Bolesławcu. fot. Materiały prasowe