366 CONCEPT WYCIĄGA NA ŚWIATŁO DZIENNE MAŁO ZNANY PROJEKT JÓZEFA CHIEROWSKIEGO

TEKST: AW ZDJĘCIE: MATERIAŁY PRASOWE

ŁÓDŹ 24.7.2018

DESIGN RZECZY

366 Metal to nigdy nie wdrożona do produkcji wersja słynnego fotela z metalowymi nogami. Dziś za sprawą 366 Concept ten jeden z najmniej znanych projektów Józefa Chierowskiego, zostaje odkryty przed światem.

Fotel jest lekki, niebanalny i minimalistyczny. Dostępny w różnych kolorach wybarwienia metalu – od bieli, poprzez czerń, aż do miedzi – idealnie komponuje się ze współczesnymi trendami wnętrzarskimi jak styl loft czy industrialny, umożliwiając indywidualizację wnętrza.

Fotel 366 zaprojektowany w 1962 roku przez Józefa Mariana Chierowskiego w Dolnośląskiej Fabryce Mebli w Świebodzicach był produkowany aż do połowy lat 80. Fotel Chierowskiego był prosty w produkcji ze względu na swoją zgrabną formę, a jednocześnie wygodny dzięki tapicerowanemu siedzisku w kształcie trapezu, przez co stał się hitem sprzedażowym w PRL - rozszedł się w ilości ok. 1 mln egzemplarzy!

Kilka lat temu jego produkcję wznowili na wyłącznej licencji do praw autorskich Agata Górka i Maciej Cypryk. Oryginalny fotel został wzbogacony o cały zestaw mebli: stoliki, lampkę, sofę, fotel bujany, podnóżek.

Więcej na: www.366concept.com