Zużywanie może wzbogacać

Kielce | Łukasz Potocki

28 lipca 2015 | Design | Sztuka | Wydarzenia |

Institute of Design Kielce na wystawie „Nie.Stałość (et omnia vanitas)” stara się zdiagnozować stosunek współczesnych projektantów do przemijania. Zaprezentowane obiekty opowiadają zarówno o umieraniu, jak i o rośnięciu – czerń i zieleń to dwa kolory, które przewijają się również w identyfikacji wizualnej wystawy.

Wystawa przypomina, że przedmioty wpisane są w ten sam rytm starzenia i odradzania, któremu podlega cały świat. Rzeczy się zmieniają i mogą zmieniać się pięknie – zużywanie, zamiast niszczyć może je wzbogacać, a naturalne procesy mogą je kształtować o ile im na to pozwolimy. Oprócz projektów znanych projektantów swoje prace prezentuje również trójka debiutantów, studentów School of Form. Jest to efekt półrocznych zajęć prowadzonych przez kuratorkę wystawy Monikę Patuszyńską na poznańskiej uczelni.

Kurator: Monika Patuszyńska; zaproszeni projektanci: Aze Design, Agnieszka Bar, Dizeno Creative, Studio Dror (USA), Susanna Hertrich (D), Humade (NL), Bogdan Kosak, Malafor, Karina Marusińska, Alicja Patanowska, Monika Patuszyńska, Maxim Velčovský (CZ), Jólan van der Wiel (NL), Studio Wood (UK), School of Form: Danil Daneliuk, Patrycja Olszewska, Małgorzata Sakiewicz.

„Nie.Stałość (et omnia vanitas)” potrwa do 20 września. Więcej na: www.idkielce.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Intymna strona porcelany

Intymna strona porcelany

Warszawa | 9 grudnia 2022

Anna Marciniszyn, twórczyni Nodi Studio, opowiada o swojej miłości do porcelany