Wszechświat zaklęty w szkle

Jan Kochański zaprojektował nową kolekcję szkła dla marki Krosno D’sign, która łączy w sobie rzemieślniczą doskonałość z nowoczesnym wzornictwem. Seria kieliszków, szklanek i karafek Primitivo to wszechświat zaklęty w szklaną formę.

Jan Kochański w swojej pracy często sięga do nauk ścisłych oraz matematyki, stawia na precyzję i klarowność formy. Tak też było w przypadku nowej kolekcji dla producenta z Krosna, w której wykorzystał geometryczne wzory wypełniające nasz wszechświat. Sfery, półkola, walce przenikają się, tworząc harmonijne, wyjątkowe szklane rzeźby. W zestawie znajdziemy 9 kieliszków do różnego rodzaju alkoholi, dwie szklanki (wysoką i niską) oraz karafkę o pojemności 1,1 litra.

Nazwa kolekcji Primitivo nawiązuje do szczepu winogron, z którego powstaje niezwykle aromatyczne i wyraziste wino chętnie wybierane przez Polaków.

Jan Kochański to jeden z czołowych projektantów młodego pokolenia. Jest absolwentem Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i wzornictwa przemysłowego na Politechnice w Mediolanie. W 2010 r. odbył staż w studiu projektowym Karima Rashida. Tego samego, którego kolekcja Sakred zainaugurowała markę Krosno D’sign.

Jego kolekcję Primitivo Krosno pokazało po raz pierwszy na targach dóbr luksusowych Ambiente w 2020 roku. Z końcem 2021 roku kolekcja trafiła do sprzedaży.

 ***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Pierwsza wystawa polskiego szkła na słynnym tygodniu designu w Mediolanie

Historyczna wystawa

krosno | 2 kwietnia 2019

Pierwsza wystawa polskiego szkła na słynnym tygodniu designu.

Pierwsza kolekcja Karima Rashida dla polskiej marki Krosno!

Sakred

Krosno | 19 lutego 2019

Pierwsza kolekcja Karima Rashida dla polskiej marki Krosno!

Wystartowała pierwsza edycja konkursu Krosno Young D’signers. Przewodniczącym jury sam Karim Rashid

Tematem szkło

Krosno | 22 stycznia 2019

Wystartowała pierwsza edycja konkursu Krosno Young D’signers.

Obiekty, które zmuszają do myślenia

Dbamy o codzienność

Warszawa | 14 kwietnia 2017

Kampania „Dbamy o lepszą codzienność” Sieci Obywatelska Watchdog Polska.