Polscy mistrzowie szkła w Wenecji

23 reprezentantów Katedry Szkła na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu zaprezentuje swoje prace podczas Międzynarodowego Tygodnia Szkła w Wenecji. Wystawa odbywa się w ramach Międzynarodowego Roku Szkła, który został ustanowiony w 2022 roku przez ONZ. 

Zaproszeni do udziału w wystawie artyści to mistrzowie swoich dyscyplin, którzy w szczególny sposób wchodzą w interakcję z wybraną materią, ukazują różne sposoby rozumienia samego procesu tworzenia, jak również rozmaite podejście do filozofii artystycznej.

Projektanci, których prace będzie można zobaczyć na wystawie to: Kalina Bańka Kulka, Agnieszka Bar, Grzegorz Bibro, Dagmara Bielecka, Joanna Bujak, Małgorzata Dajewska, Antonina Joszczuk-Brzozowska, Anna Józefowska, Marzena Krzemińska-Baluch, Aleksandra Kujawska, Agnieszka Leśniak-Banasiak, Mariusz Łabiński, Beata Mak Sobota, Kamila Mróz, Jagoda Nowak-Bieganowska, Paweł Palewicz, Kazimierz Pawlak, Wojciech Peszko, Stanisław Sobota, Ryszard Więckowski, Adam Włodarczyk, Magdalena Wodarczyk, Justyna Żak.

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Opiekę kuratorską nad wystawą objęły dr Agnieszka Leśniak-Banasiak oraz dr Antonina Joszczuk-Brzozowska. – Kolejna odsłona wystawy „Glass-ON” z rozwinięciem „Czy o tym marzyliśmy?”, jest kontestacją odwołującą się do tytułu poprzedniej prezentacji: „Spotkajmy się w lepszych czasach” – mówi dr Agnieszka Leśniak-Banasiak.

– W naszych komentarzach odwołujemy się do bezradności i zniewolenia na różnym poziomie: politycznym, materialnym, medialnym, wirtualnym lub bardzo osobistym, dotyczącym naszych słabości i ograniczeń. Opowiadamy o naszych obawach względem świata, obrazując nasze idee w materii szkła – dodaje Agnieszka Leśniak-Banasiak.

Międzynarodowy Tydzień Szkła w Wenecji odbywa się od 2017 roku i łączy się z Vision Milan Glass Week. Pierwszy tydzień festiwalu odbędzie się w Mediolanie od 10 do 18 września i będzie poświęcony przede wszystkim szkłu przemysłowemu. Drugi tydzień odbędzie się w Wenecji od 17 do 25 września i będzie poświęcony tematowi szkła artystycznego – to właśnie wtedy, w Sali Tiziano w Centrum Kultury Don Orione Artigianelli, będziemy mogli obejrzeć wystawę „Glass_ON. Have we ever dreamt about it?”.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Źródło mocy

Źródło mocy

Krosno | 17 czerwca 2024

Wystawa Aleksandry Kujawskiej w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

Moim językiem jest szkło

Moim językiem jest szkło

Wrocław | 18 października 2023

Artystka i projektantka Agnieszka Bar opowiada nam o pracy i szklanych obiektach

Twórcze interwały

Twórcze interwały

Amsterdam | 30 czerwca 2023

Projektantka i artystka Aleksandra Zawistowska opowiada nam o nomadycznym życiu