Z tymi oknami wilgoć jest niestraszna od zewnątrz i od… wewnątrz!

Warszawa | Tekst promocyjny

17 listopada 2020 | Architektura | Velux |

Okna dachowe są narażone na warunki panujące na zewnątrz, ale również wewnątrz budynku. Łazienka i kuchnia to pomieszczenia, w których poziom wilgotności jest znacznie wyższy niż w pozostałych, dlatego dobór odpowiednich okien jest tu kluczowy. Oprócz dobrych parametrów związanych z energooszczędnością okna powinny charakteryzować się też odpornością na wilgoć i trwałością.

Wyjątkowo odporne na wilgoć i niezwykle trwałe są okna drewniano-poliuretanowe Velux, których profil okienny został wykonany w innowacyjnej konstrukcji ThermoTechnology – rdzeń z drewna modyfikowanego termicznie został pokryty odpornym na wodę poliuretanem pomalowanym na biało. Poliuretanowa rama uformowana jest z jednej części, dzięki czemu jej naroża są gładkie i bez połączeń, przez co nie gromadzi się na nich kurz, brud czy wilgoć.

velux_okna_designalive (22)

Rozwiązanie przeznaczone pomieszczeń o podwyższonej wilgotności występuje w kilku wariantach – Standard, Standard Plus i Premium. Odróżniają je parametry energooszczędności, ochrony przed hałasem, a także systemy otwierania. Okno GLU w segmencie Standard to rozwiązanie dla inwestorów poszukujących energooszczędnych rozwiązań w korzystnej cenie. Okno jest wyposażone w szybę energooszczędną i można wybrać model z klamką na dole lub uchwytem w górnej części okna. Z kolei w modelu GLU Standard Plus to okno dachowe trzyszybowe, które gwarantuje wyższą ochronę przed stratami ciepła oraz lepszą ochronę przed hałasem. To właśnie zastosowanie pakietu szybowego składającego się z trzech tafli szkła i dwóch komór wypełnionych argonem zapewnia mu doskonałe właściwości termoizolacyjne. Taka konstrukcja pozwoliła już teraz spełnić wymagania zawarte w przepisach, które wchodzą w życie w 2021 roku.

velux_okna_designalive (8)

Nowe okna dachowe Velux Glu występują w dwóch wersjach otwierania – z uchwytem w górze skrzydła lub z klamką na dole (typ B). Dolny system sprawdzi się, gdy okna zamontowane są wyżej – w takiej sytuacji łatwiej będzie sięgnąć do klamki. Wyposażono je w dwustopniowy moduł wentylacyjny. Górny system otwierania należy wybrać, gdy dolna krawędź okna znajduje się na wysokości około 90 cm, a górna nie wyżej niż 200 cm. Uchwyt na górze jest wtedy dostępny na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo, skrzydło obraca się o 180°, co umożliwia łatwe mycie. W modelu Velux Glu z górnym otwieraniem można zastosować również system elektrycznego sterowania Velux Integra, który umożliwia sterowanie oknem za pomocą aplikacji i smartfonu.

Każde okno wyposażone jest w wydajny system wentylacji, zintegrowany z uchwytem otwierającym. To bardzo wygodne rozwiązanie, które dostarcza do wnętrza świeże powietrze, nawet gdy okna są zamknięte. Wentylacja ma także wbudowany łatwy w czyszczeniu i wymienny filtr powietrza, który zapobiega przedostawaniu się do domu kurzu i owadów.

Więcej na: www.velux.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: