YES x Ossoliński. Odwaga w projektowaniu

Topowy polski projektant mody Tomasz Ossoliński połączył siły z marką biżuteryjną YES. Powstała unikalna, wyrazista kolekcja YES x Ossoliński, która jest hołdem dla kobiecej siły, odwagi i niezależności. Jej twarzą jest modelka –  Małgosia Bela. 

Tomasz Ossoliński w maju tego roku świętował 30-lecie swojej pracy artystycznej. Znany przede wszystkim z mody męskiej, zasłynął również świetnie skrojonymi garniturami dla kobiet, którymi przełamał dominację sukni wieczorowych na czerwonych dywanach. Jego kreacje były obecne na festiwalach filmowych w Cannes, Berlinie, Wenecji oraz na ceremonii rozdania Oscarów. Artysta stylizował takżę noblistkę Olgę Tokarczuk na bankiet królewski w Royal Palace w Szwecji. Osoby, które ubiera, cenią przede wszystkich oryginalne kroje, najwyższą jakość krawiectwa i tkanin oraz klasę, jaką zawsze mają w sobie jego kreacje. 

30-lecie świętował pokazem mody w katowickim Spodku, gdzie przy akompaniamencie orkiestry NOSPRu pokazał 40 nowych sylwetek, którym przedpremierowo towarzyszyła jego autorska biżuteria zaprojektowana wspólnie z marką YES. Spektakularne złote naszyjniki, charakterystyczne sygnety, pierścionki i obrączki oraz wyraziste kolczyki świetnie dopełniały jego stylizacje. We wrześniu kolekcja trafia do sprzedaży i ma szansę stać się ikoną polskiej sztuki jubilerskiej. 

– Projekty oparliśmy przede wszystkim na logotypie mojej marki, który świetnie sprawdził się jako punkt wyjścia do tworzenia różnych wzorów – mówi Tomasz Ossoliński. – Okazało się, że jest on bardzo plastyczny i powielony może być naszyjnikiem, obrączką, czy kolczykami, które nabierają wyjątkowego charakteru.

Kolekcja została stworzona wspólnie z Magdą Dąbrowską, projektantką YES, która biżuterię tworzy już od blisko 20 lat.  – Praca z Tomkiem była niesamowitą przygodą – przyznaje. – Jego nieograniczona wyobraźnia, zmysł plastyczny i niesamowite wyczucie stylu sprawiły, że powstała kolekcja, jakiej w polskiej sztuce jubilerskiej jeszcze nie było. 

Sesję zdjęciową wykonał duet fotograficzny Aga Samsel i Magda Wunsche, a jego wynikiem jest osiem wyjątkowych czarno-białych fotografii. 

Tak niesamowita kolekcja musi mieć wyjątkową twarz. Została nią modelka o międzynarodowej sławie – Małgosia Bela. – Gdy myślałem o twarzy tej kolekcji od razu przyszła mi na myśl Małgosia – przyznaje Tomasz Ossoliński. – Ona jest dokładnie taka, jak te projekty – mocna, wyrazista, odważna, intrygująca, a jednocześnie bliska i dostępna.

Na kolekcję YES x Ossoliński składa się około 30 projektów – od dużych, spektakularnych wzorów na wyjątkowe okazje, po mniejsze projekty na co dzień. Biżuterię można kupić w wybranych salonach YES oraz na yes.pl 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Wielki krojczy

Wielki krojczy

Warszawa | 17 marca 2024

Tomasz Ossoliński szyje dla największych gwiazd. Rozmawiamy o jego drodze

Jak pachnie marka

Jak pachnie marka

Warszawa | 29 grudnia 2022

Marta Siembab, jedyna w Polsce senselierka, opowiada o swoim unikalnym zawodzie

Energia niezwykłych kobiet

Energia niezwykłych kobiet

Poznań | 28 października 2021

Marka biżuteryjna YES świętuje 40-lecie. Oto historie kobiet, które za nią stoją