YES PO RAZ TRZECI WSPIERA MŁODE TALENTY!

Z miłości do sztuki i potrzeby wspierania wschodzących talentów, powstał Program Stypendialny YES. Projekt skierowany do młodych twórców, studentów i absolwentów uczelni artystycznych. Jego rolą jest wyłanianie najzdolniejszych oraz podkreślanie wagi indywidualności w projektowaniu.

Henri Matisse twierdził, że „Kreatywność wymaga odwagi”. Ta idea od wielu lat przyświeca YES, który stawia na autorskie, projektowane kolekcje. Kreatywność jest obecnie uważana za najcenniejszą umiejętność na współczesnym rynku pracy. Wsparcie artystów, zwłaszcza na początku wymagającej drogi, jest wyzwaniem, które po raz kolejny połączyło YES ze światem sztuki. Już po raz trzeci YES otwiera nabór do Programu Stypendialnego, adresowanego do studentów i absolwentów uczelni artystycznych. Program ma formułę dwuetapowego konkursu. 

Główną nagrodą jest całoroczne stypendium w wysokości 1000 zł miesięcznie. Stypendium będzie wypłacane przez 12 miesięcy (wartość nagrody: 12 000 zł). Przewidziane są również dwie nagrody pieniężne kolejno dla drugiego i trzeciego miejsca oraz wsparcie promocyjne uczestników.

Finaliści pierwszego etapu, będą mogli zaprezentować swoje prace podczas wystawy w ramach Poznań Design Festiwal w Starym Browarze. Podczas wernisażu, który odbędzie się 10 maja 2019 roku w Poznaniu, poznamy zwycięzców Programu Stypendialnego YES. Wystawa pokonkursowa potrwa do 18 maja.

– Wspólnie z Fundacją Made in Art poszukujemy młodych, otwartych umysłów z entuzjazmem podchodzących do projektowania, zakochanych w designie. Program Stypendialny YES kierujemy do osób, dla których czymś naturalnym jest poszukiwanie nowych wzorców piękna i tworzenie dla współczesnego człowieka. Chcemy pomagać najzdolniejszym – oni będą współtworzyć przyszłość wzornictwa, być może także w YES – mówi Magda Dąbrowska, projektantka YES, jurorka Programu Stypendialnego.

Prace oceniać będą wyjątkowe osobowości ze świata designu: architekt Paweł Grobelny, którego minimalistyczne projekty zyskały uznanie na całym świecie, projektant mody Krzysztof Stróżyna oraz projektantki YES: Magda Dąbrowska i Kasia Bukowska. Współorganizatorem programu jest Fundacja Made in Art.

O laureatach ostatniej edycji programu: tutaj

Więcej na: www.yes.pl

no images were found

Powiązane artykuły:

YES Hearts & Arrows. Ogień wiecznej miłości

Unikalny szlif

Warszawa | 9 października 2020

YES Hearts & Arrows. Ogień wiecznej miłości

Program stypendialny YES. W poszukiwaniu designu jutra

Stypendium YES

Poznań | 6 marca 2020

Pokaż nam czym jest dla Ciebie sztuka. Nie ma ograniczeń. Każdy ma szansę!

Chłonę wszystko co nowe i nieznane

Chłonę wszystko

Warszawa | 6 czerwca 2019

Magazyn „DA” postanowił wyróżnić Matyldę Polak w projekcie YES.

PROGRAM STYPENDIALNY YES NA PÓŁMETKU! POZNAJ NAZWISKA PÓŁFINALISTÓW

Półfinaliści

poznań | 25 kwietnia 2019

Znamy już nazwiska półfinalistów w Programie Stypendialnym YES 2019.

Magiczna moc kamieni

Moc kamieni

Warszawa | 7 listopada 2018

Kolekcja YES w zgodzie z naturą.