Wszystko w prostym znaku

| MM

18 stycznia 2011 | Rzeczy

W Kaliszu trwa wystawa plakatów Małgorzaty Górowskiej. Zgromadzono na niej prawie 40 plakatów, stworzonych przez tą jednych z najlepszych polskich współczesnych projektantek.

W Kaliszu trwa wystawa plakatów Małgorzaty Górowskiej. Zgromadzono na niej prawie 40 plakatów, stworzonych przez tą jednych z najlepszych polskich współczesnych projektantek.

Wystawa nosi nazwę „Public playing”. Artystka prezentuje na nim 37 plakatów, które sama wybrała spośród swoich prac, powstałych w 2009 i 2010 roku. Wszystkie opierają się na prostym znaku, rozpoznawalnym i zwracającym uwagę na prezentowany komunikat. Prace Gurowskiej która zaczynała tworzenia plakatów dla własnych galerii, są obecnie uznawane za jedno z najciekawszych zjawisk współczesnej grafiki projektowej a zarazem tworzą nową jakość w designie.

Gurowska jest absolwentką Akademii Sztuk  Pięknych w Warszawie, gdzie obecnie prowadzi zajęcia ze studentami. Zajmuje się grafiką wydawniczą oraz warsztatową, plakatem i wideo. Plakatem jako formą graficzną zainteresowała się  przy opracowywaniu druków dla własnej galerii Z o.o. (później Galerii Ltd.) Obecnie regularnie współpracuje z: Fundacją Bęc Zmiana, Fundacją Sztuczną, Fundacją Sztuki Arteria, klubem Saturator, Galerią Studio i Galerią STGU.

Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów, m.in. Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej w Krakowie, 5. edycji Festiwalu Plakatu w Krakowie, 20. Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach, Konkursu Projektowania Prasowego Chimera, Bologna Ragazzi Award oraz European Design Awards. Miała liczne wystawy nie tylko w kraju, ale też za granicą.

Wystawę w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu można oglądać do 1 lutego.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nowości wydawnicze. Dziesięć książek, które warto mieć

Nowości wydawnicze

| 9 stycznia 2021

Dziesięć książek, które warto mieć. „Design Alive" poleca!