Zachęta udostępnia plakaty swoich wystaw. Do pobrania za darmo!

Narodowa Galeria Sztuki – Zachęta, udostępniła na swojej stronie internetowej plakaty reklamujące wystawy, które odbyły się tu od lat 50. Można je bezpłatnie pobrać i wydrukować, jest to więc świetna okazja dla kolekcjonerów i fanów oryginalnych grafik, a także dla tych, którzy chcą ozdobić pracami mistrzów ściany w swoim domu.

W mediatece galerii znajdziemy ciekawe materiały, takie jak książki, animacje, filmy, katalogi wystaw oraz audiodeskrypcje poszczególnych pomieszczeń w budynku. W archiwach dostępne są też dokumentacje 3D niektórych ekspozycji, dzięki czemu możemy zwiedzać je ponownie.

Archiwum wystaw można przeglądać według lat, natomiast plakaty uporządkowane są alfabetycznie. W imponującym zbiorze z łatwością znajdziemy  to, co nas interesuje. Wszystko dostępne jest na licencji CC (Creative Commons, uznanie autorstwa).

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Wśród autorów znajdują się między innymi: Wojciech Zamecznik, Grażyna Lange, Józef Mroszczak, Tadeusza Jodłowski, czy Iwo Rutkiewicz.

Najstarszy plakat, który ma w swojej kolekcji Galeria Zachęta, pochodzi z roku 1950. Bazując na charakterystycznej dla późnego socrealizmu typografii, zapowiada II Ogólnopolską Wystawę Portretów Przewodników Pracy i Racjonalizatorów. 

Plakaty i materiały można pobrać w jakości do druku na stronie zachęta.art.pl.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Wstęp do Biennale Architektury w Wenecji. Zachęta zaprasza na cykl debat „Trouble in Paradise – online meetings”

Zachęta zaprasza

Warszawa | 20 maja 2020

Temat wirtualnych wydarzeń brzmi „Jak będziemy żyli razem?”

About a girl

About a girl

Poznań | 22 stycznia 2020

Siła kobiecości na plakacie

Graficzna twarz architektury

Miejskie plakaty

Warszawa | 20 stycznia 2020

Graficzny minimalizm plakatów Rafała Stefanowskiego