Wystartowała pierwsza edycja konkursu Krosno Young D’signers. Przewodniczącym jury sam Karim Rashid

Stół to miejsce, gdzie spotykają się ludzie, którzy są sobie bliscy. Wspólne celebrują posiłki, ale przede wszystkim dzielą się emocjami, nastrojami, wspomnieniami i planami na przyszłość. Dlatego Krosno, z pomocą młodych projektantów, chce wykreować wyjątkowe produkty szklane, które pojawią się na stołach ludzi kochających piękno i posłużą kreowaniu przestrzeni do rozmowy.

W tym roku marka Krosno po raz pierwszy startuje z konkursem „Krosno Young D’signers” skierowanym do studentów i absolwentów uczelni wyższych o kierunkach artystycznych oraz technicznych. Celem konkursu jest wyrażenie swoich artystycznych aspiracji w najbardziej ikonicznej kategorii szkła użytkowego pod marką Krosno. Laureaci zwycięskich projektów zostaną zaproszeni na targi Salone del Mobile w Mediolanie.

Pierwsza edycja konkursu potrwa do 8 marca, a jej tematem są „Spotkania przy stole”. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie oraz złożenie autorskiego projektu graficznego produktu z kategorii szkła użytkowego, który zmieni zwykły posiłek w niezapomnianą chwilę pełną emocji i będzie wyjątkowym doświadczeniem w otoczeniu piękna. Tę kategorię stanowią kieliszki do serwowania wszelkich napojów, począwszy od czerwonego i białego wina, przez wszystkie odmiany win musujących, koktajle, mocne drinki, soki i napoje.

Przewodniczącym jury został Karim Rashid, światowej sławy projektant, okrzyknięty przez magazyn „The Times” najbardziej znanym dizajnerem obu Ameryk; projektant Jan Kochański, Paweł Szymański – prezes zarządu Krosno Glass oraz Mariusz Miękoś – strateg kreatywny oraz partner zarządzający w branży reklamowej i eventowej.

Zwycięzca ootrzyma nagrodę w wysokości 7 500 zł. Uczestnicy konkursu, którzy zajmą 2. i 3. miejsca otrzymają odpowiednio nagrody w wysokości 5 000 zł oraz 3 000 zł. Ponadto, wszyscy laureaci zostaną zaproszeni na targi Salone del Mobile.

Marka Krosno działa od 1923 roku i jest jednym z największych producentów szkła użytkowego w Polsce, a także cenionym dostawcą na ponad 60 światowych rynkach.

Więcej na: www.youngdesigners.krosno.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Pierwsza wystawa polskiego szkła na słynnym tygodniu designu w Mediolanie

Historyczna wystawa

krosno | 2 kwietnia 2019

Pierwsza wystawa polskiego szkła na słynnym tygodniu designu.

Pierwsza kolekcja Karima Rashida dla polskiej marki Krosno!

Sakred

Krosno | 19 lutego 2019

Pierwsza kolekcja Karima Rashida dla polskiej marki Krosno!

Nowa kolekcja Krosna

Talia i Balance

Krosno | 10 marca 2015

Nowe projekty studia KABO & PYDO dla Krośnieńskich Hut Szkła Krosno.