Wrocławskie biuro nagrodzone

Wrocław |

29 października 2019 | Architektura | Miejsca |

International Property Awards to jeden z plebiscytów branży nieruchomości, w którym nagradzane są najlepsze projekty z całego świata. Tym razem w kategorii Best Office Interior Poland statuetka powędrowała do pracowni MIXD za stworzenie wrocławskiego biura intive

Projekt wnętrz wrocławskiej siedziby intive jest wynikiem współpracy z pracownią MIXD założoną przez Piotra Kalinowskiego. W trakcie autorskich warsztatów przeprowadzonych przez architektów z pracownikami firmy pojawiły się pierwsze pomysły na wygląd i funkcjonalność biura. W efekcie powstały przestrzenie będące odzwierciedleniem wartości firmy oraz specyfiki pracy w międzynarodowym środowisku. Rozwiązania mają wspierać efektywność i kreatywność zespołu, a także pozwalać na mobilność i elastyczność w sposobie wykonywania pracy.

Pracownicy intive wspierają marki w procesie transformacji cyfrowej produktów i usług. Z tego powodu biuro firmy zaprojektowano tak, by maksymalnie stymulować twórcze myślenie oraz współpracę zespołową. W biurze znalazły się liczne, przeszklone sale konferencyjne i dobrze wyciszone pokoje do rozmów, gdzie w komfortowych warunkach można prowadzić telekonferencje i spotkania. Pracownicy cenią sobie duże wspólne przestrzenie w stylu kafeterii. Mogą się tam spotkać w nieformalnej atmosferze, wymieniać się pomysłami lub popracować jak w kawiarnianym wnętrzu.

Ważnym elementem projektu są tzw. chillout roomy, czyli miejsca relaksu, gdzie można zagrać w piłkarzyki, bilard, ping-ponga, czy odpocząć przy play station albo w fotelu do masażu. Innym charakterystycznym elementem biura intive są dyskretne miejsca do siedzenia w wyściełanych wnękach, rozlokowane na całej długości korytarzy. Aby zapewnić pracownikom możliwość jak najlepszej komunikacji i komfort pracy w ciszy, zrezygnowano z typowych open space’ów na rzecz pokoi projektowych czy działowych. Taki podział zapewnia wygodną komunikację wewnątrz zespołu – sprzyja skupieniu.

biuro_MIXD_Kalinowski_intive_Tokio_designalive - 4

biuro_MIXD_Kalinowski_intive_Tokio_designalive - 2

biuro_MIXD_Kalinowski_intive_Tokio_designalive - 5

biuro_MIXD_Kalinowski_intive_Tokio_designalive - 6 intive

Biuro-intive-Wroclaw-projektu-pracowni-MIXD-design_alive intive

Biuro-intive-Wroclaw-projektu-pracowni-MIXD-design_alive_2 intive

MIDX_biuro_designalive intive

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Zielone wrota Podlasia

Zielone wrota Podlasia

Białystok | 21 marca 2023

Magia Podlasia we wnętrzach hotelu Mercure Białystok projektu MIXD

Profesor MIXD

Profesor MIXD

Wrocław | 8 czerwca 2022

Lekcja porażek i zwycięstw. Piotr Kalinowski opowiada nam o drodze na szczyt