wprost ze skalnych gór [zdjęcia]

Brazylijski rejon Joá to jedno z najbardziej ekskluzywnych miejsc na mapie Rio de Janeiro. Metr kwadratowy osiąga tutaj rekordowe ceny.

Teren ten upatrzył sobie klient Studia Arthur Casas. Górzysta przestrzeń nieopodal plaży São Conrado zachwyciła go tak bardzo, że postanowił porzucić dotychczasowe lokum i zamieszkać w tej okolicy. Brazylijskie studio na czele z architektem Arthurem Casasem we współpracy z Mariną Werferl, Regiane Khristianą oraz Renatą Adoni stworzyło dom AL.

Początek projektu rozpoczął się w 2010 roku, a jego efekty można podziwiać już od kwietnia ubiegłego roku. Bryłę domu stanowią trzy kondygnacje. Pierwsze piętro, do którego prowadzi zaciszny dziedziniec, wydaje się być naturalnym przedłużeniem zbocza góry. Pomieszczenia ulokowane na parterze pełnią funkcje gospodarcze. Z kolei ostatnie piętro skrywa strefę prywatną – sypialnię ukierunkowaną na horyzont, biuro oraz łazienkę.

Znajdujący się na pierwszej kondygnacji salon stanowi, nie tylko społeczne, centrum domu. Oddzielony od zewnętrza ogromnymi połaciami przeszkleń może rozszerzyć swoją powierzchnię w każdej chwili. Wystarczy zsunąć szklane drzwi, a taras staje się jego integralnym dopełnieniem. Z kolei na końcu tejże przestrzeni wkomponowany został basen, z którego rozciąga się spektakularny widok na ocean.

Na niemalże 500 mkw. korzystano wyłącznie z organicznych surowców, których użycie zainspirował okoliczny krajobraz. Jako fundamentalnego budulca użyto lokalnych kamieni, z kolei za wyposażenie odpowiada drewno Cumaru.

Więcej: www.arthurcasas.com

no images were found

Powiązane artykuły:

Ciepło w sercu polarnej zimy

Gorąco na Disko

Disko | 2 grudnia 2018

Na grenlandzkiej wyspie powstała innowacyjna Strefa Komfortu Ariston.

Dom z podcieniami

Dom z podcieniami

świerklaniec | 27 czerwca 2016

Dom w Świerklańcu to kolejna interesująca propozycja jojko+nawrocki architekci.

Pośród sosen wyrósł dom

Dom pośród sosen

Warszawa | 11 czerwca 2016

Dom pod Warszawą - nowa realizacja pracowni jojko+nawrocki architekci.

Balansując światłem

Rezydencja Urca

Rio de Janeiro | 29 grudnia 2015

Nowoczesny apartament z widokiem na słynną Głowę Cukru.