wprost ze skalnych gór [zdjęcia]

Brazylijski rejon Joá to jedno z najbardziej ekskluzywnych miejsc na mapie Rio de Janeiro. Metr kwadratowy osiąga tutaj rekordowe ceny.

Teren ten upatrzył sobie klient Studia Arthur Casas. Górzysta przestrzeń nieopodal plaży São Conrado zachwyciła go tak bardzo, że postanowił porzucić dotychczasowe lokum i zamieszkać w tej okolicy. Brazylijskie studio na czele z architektem Arthurem Casasem we współpracy z Mariną Werferl, Regiane Khristianą oraz Renatą Adoni stworzyło dom AL.

Początek projektu rozpoczął się w 2010 roku, a jego efekty można podziwiać już od kwietnia ubiegłego roku. Bryłę domu stanowią trzy kondygnacje. Pierwsze piętro, do którego prowadzi zaciszny dziedziniec, wydaje się być naturalnym przedłużeniem zbocza góry. Pomieszczenia ulokowane na parterze pełnią funkcje gospodarcze. Z kolei ostatnie piętro skrywa strefę prywatną – sypialnię ukierunkowaną na horyzont, biuro oraz łazienkę.

Znajdujący się na pierwszej kondygnacji salon stanowi, nie tylko społeczne, centrum domu. Oddzielony od zewnętrza ogromnymi połaciami przeszkleń może rozszerzyć swoją powierzchnię w każdej chwili. Wystarczy zsunąć szklane drzwi, a taras staje się jego integralnym dopełnieniem. Z kolei na końcu tejże przestrzeni wkomponowany został basen, z którego rozciąga się spektakularny widok na ocean.

Na niemalże 500 mkw. korzystano wyłącznie z organicznych surowców, których użycie zainspirował okoliczny krajobraz. Jako fundamentalnego budulca użyto lokalnych kamieni, z kolei za wyposażenie odpowiada drewno Cumaru.

Więcej: www.arthurcasas.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nadmorskie ukojenie

Nadmorskie ukojenie

Gdynia | 12 stycznia 2023

120 m kw. na obrzeżach Gdyni wypełniły ciepłe kolory i funkcjonalne rozwiązania

W imię twórczej swobody

W imię twórczej swobody

Rio de Janeiro | 13 października 2022

Zaglądamy do Casa Das Canoas, ikonicznej rezydencji projektu Oscara Niemeyera

Naturalnie, że boho

Naturalnie, że boho

Baranów | 10 października 2022

Projektantki z Madde Studio w najnowszym projekcie postawiły na nowoczesne boho

Na okrągło

Na okrągło

Gdynia | 4 października 2022

Na zaproszenie pracowni Magma odwiedzamy dom czteroosobowej rodziny w Gdyni