Włoska nuta Beverlywood

Beverlywood, w samym sercu Los Angeles skrywa się najnowszy projekt Daniela Rabina i Annie Ritz z And And And Studio. Dom zgrabnie łączący nowe ze starym miał stać się miejscem do życia. Projektowany był dla pięcioosobowej rodziny, która pragnęła zamieszkać w miejscu pełnym harmonii.

To było wiadomo od samego początku. Klient – Joseph Miller, właściciel Runyon Group i deweloper wraz z żoną Amy nie chciał żyć w kolejnym domu przypominającym nieco wytwory przemysłowej taśmy produkcyjnej. Pragnął posiadłości wyróżniającej się. Czegoś odmiennego i inspirującego. And And And Studio podjęło rzuconą rękawicę. Projektanci postanowili wsłuchać się w historię życia właścicieli. Bardzo szybko okazało się, że warto będzie czerpać inspirację z ich wojaży. Konkretnie z podróży pary po Włoszech, a zwłaszcza przez Puglię. 

– Nie chcieliśmy robić czegoś nowego, co próbowałoby naśladować coś starego, ale coś nowego, co nawiązuje do przeszłości – mówi Daniel Rabin z And And And Studio.

Włoska inspiracja wpłynęła jednak w stopniu decydującym na kolorystykę przestrzeni, którą architekci postanowili się zająć.

Magazyn Design Alive

NR 46 ZIMA 2023

ZAMAWIAM

NR 46 ZIMA 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023NR 45 JESIEŃ 2023

Dom składa się z czterech połączonych ze sobą stref, które tworzą centralny dziedziniec, z artystycznie zintegrowanymi wewnętrznymi ogrodami. Jedną z najbardziej wyjątkowych przestrzeni domu jest kuchnia.  Z widokiem na trzy strony świata oraz imponującą trawertynową wyspą długą na pięć metrów. Jest tu też stół Explorer autorstwa Jaime Hayona. Tworzy on kącik śniadaniowy.

Najbardziej dumni są właśnie z kuchni

Salon wypełnia natomiast przyjemna atmosfera komfortu i stylu. To wszystko dzięki sofie od SCP i kredensowi Ilse Crawford zaprojektowanemu dla marki Zanat. W jadalni króluje natomiast stół Gubi. Efektownym zwieńczeniem tej przestrzeni są żyrandole od australijskiej projektantki Anny Charlesworth.

Pracownia And And And Studio reprezentuje holistyczne podejście do projektowania, gdzie granice między architekturą, wnętrzami i designem przyjemnie się zacierają. Jednocześnie ich praca odzwierciedla głębokie zrozumienie perspektywy klienta.

Architekci zapytani o swój ulubiony element projektu, zgodnie wskazują na kuchnię. Dla nich to arcydzieło harmonijnie wkomponowane w całość projektu domu. Dodatkowo są dumni z „pływających ogrodów”, które dają wnętrzu dużo spokoju, dzięki bliskiemu kontaktowi z przyrodą.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Amerykański sen

Amerykański sen

Los Angeles | 30 stycznia 2023

Studio Osklo odrestaurowało hollywoodzką posiadłość z 1947 roku

Kolorowy eklektyzm

Kolorowy eklektyzm

Los Angeles | 10 listopada 2022

Kelly Wearstler zaprasza do hotelu Downtown LA Proper

Dom niczym rzeźba

Dom niczym rzeźba

Los Angeles | 31 marca 2022

Radius House w niczym nie przypomina tradycyjnego domu

Asceza w stylu vintage

Asceza w stylu vintage

Los Angeles | 26 stycznia 2022

Atelier de Troupe w minimalistycznej interpretacji stylu vintage