Kolorowy eklektyzm

Kelly Wearstler, niekwestionowana królowa amerykańskiego przepychu zaprezentowała najnowszy projekt. Hotel Downtown LA Proper w Los Angeles to jeden z najciekawszych projektów w portfolio architektki.

W otoczeniu luksusowych butików i fitness clubów, Downtown LA Proper mieni się kolorami niczym egzotyczny ptak. Nie bez przyczyny – przygotowując projekt jego wnętrza Kelly czerpała z korzeni zabytkowego budynku, sięgających początku ubiegłego wieku, wydobywając na światło dzienne gorący meksykański modernizm z dodatkiem francuskich, portugalskich, hiszpańskich i marokańskich wpływów.

Już przy wejściu gości wita monumentalny mural w stylu Trompe-l’œil, hiperrealistycznej techniki malarskiej posługującej się złudzeniem optycznym, autorstwa renomowanej pracowni rzemieślniczej Judson Studios. Dalej, w słoneczny nastrój wprowadzają dwie restauracje (jedna na parterze a druga na szczycie budynku) serwujące hiszpańskie i portugalskie potrawy. 

Przechodząc do części mieszkalnej, w 147 pokojach znajdziemy wykonane na zamówienie meble, ręcznie tkane dywany, ponad sto rodzajów ozdobnych kafli – od ręcznie malowanych po vintage, ceramikę Morgana Pecka i całą serię intrygujących rzeźbiarskich detali. Każdy z pokoi jest różny – wszystkie jednak czerpią z marokańskiej przytulności oraz zachwycają rozmaitością wzorów.

Oprócz tego na gości czeka kameralna biblioteka, zabytkowe boisko do koszykówki oraz dwa baseny – jeden kryty, ozdobiony ceramicznym muralem autorstwa lokalnego artysty Bena Medansky’ego, a drugi na dachu hotelu, z widokiem na Broadway.

Współczesny przepych

Kelly Wearstler

Urodziła się w 1967 roku w Myrtle Beach w Karolinie Południowej. W 1995 roku założyła własną firmę projektową Kelly Wearstler Interior Design (KWID). Do jej najbardziej znanych projektów należą San Francisco Proper Hotel, Four Seasons Anguilla, BG Restaurant w Bergdorf Goodman i Tides Miami. Projektowała nieruchomości dla klientów, takich jak Gwen Stefani, Cameron Diaz i Stacey Snider. Jest również autorką czterech książek i regularnie ląduje na listach najlepszych w prestiżowych publikacji projektowych na całym świecie.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: