Wirujący Starck

mediolan | łukasz potocki

22 czerwca 2014 | Design | Rzeczy |

Marka Axor firmy Hansgrohe i projektant Philippe Starck zaprezentowały w Mediolanie… wir wodny w swojej pierwszej przezroczystej baterii umywalkowej.

– Zjawisko wiru zajmowało mojego ojca, Klausa Grohe wiele lat – mówi Philippe Grohe, szef marki Axor. – Jego intuicyjne przekonanie, że woda może być w sposób widoczny wynoszona na zewnątrz poprzez wir było punktem wyjścia do pracy nad Axor Starck V. Nasz długoletni przyjaciel Philippe Starck okazał się idealnym partnerem przy projektowaniu kształtu otaczającego ten wir. Ostateczna realizacja Axor Starck V była możliwa dzięki kreatywności projektanta oraz technicznemu know-how i ponad stuletniemu doświadczeniu firmy Hansgrohe.

Według Philippe Starcka w efekcie powstała „bateria umywalkowa totalnie transparentna, prawie niewidoczna, otaczająca cud jakim jest wir wody”.

Bateria jest wyprodukowana ze szkła kryształowego, które jest trwałe i wytrzymałe. Przepływ wody wynosi tylko 4l/min, nie zmniejszając komfortu użytkownika. Szklana wylewka jest otwarta, obrotowa i wyciągalna, co jest dodatkową zaletą i ułatwia czyszczenie. Szklany element można z łatwością wyjąć i umyć w zmywarce.

Więcej na: www.hansgrohe.pl

Axor_Starck_V_SingleLever_Chrome_Water Axor_Starck_V_SingleLever_White_Water PS by Nicolas Guerin_2014

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Piątka z architektem

Piątka z architektem

Warszawa | 12 kwietnia 2023

Architekci wnętrz prywatnie i zawodowo w cyklu wideorozmów. Można już oglądać!