Wielkopolska w Nowym Jorku [wideo, zdjęcia]

Polską kolekcję mebli łazienkowych OP-ARTY i INTRO marki Defra, rodzinę lamp BA projektantki Katarzyny Laskowskiej oraz mobilne pufy Tango Ryszarda Mańczaka będą mieli okazję zobaczyć odwiedzający International Contemporary Furniture Fair (ICFF) w ramach NYCxDESIGN w Nowym Jorku (17-20 maja).

Wystawa „Polskie wzornictwo w Nowym Jorku” (stoisko nr 976) odbywa się pod patronatem marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka i jest wstępem do kolejnych prezentacji polskiego wzornictwa podczas NYCxDESIGN w latach 2015 i 2016.

Rodzina Lamp BA. Nylonowa powłoka rozpięta na sztywnej fiszbinie zapewnia równomierną dyfuzję światła, oświetla wnętrze wielokierunkowo i miękko. Podstawa z laminowanej na biało sklejki. Lampa BA jest lekka, łatwa do zmontowania, pakowana w poręczną paczkę. Koncepcja lampy BA jest wynikiem poszukiwań relacji formy miękkiej  i podążającej za nią formy sztywnej. Eksperyment ten wpisuje się w historię podobnie postawionego problemu przez klasyków designu, m.in. Bruno Munariego i  Formy Spontaniczne.

BA TANGO

Pufy Tango. Dwie pufy, których rozkładanie i łączenie daje  zaskakująco wiele możliwości wykorzystania  od najprostszego siedziska poprzez chaise longue do dwuosobowego łóżka. Pomysłowość konstrukcji idzie w parze z perfekcją detali. Tango miało swoją premierę na autorskiej wystawie Ryszarda Mańczaka „Private Atmosphere” w Mediolanie podczas Tortona Design Week w Temporary Museum For New Design w 2012 roku, której kuratorem był  Giulio Cappellini.  Dwukrotnie zostały nagrodzone w konkursach w Nowym Jorku. Projekt ten, nawiązujący do nomadyzmu jako współczesnego stylu życia, uświadamia nam,  jak ważne są projekty mobilne, multifunkcyjne czy modułowe, pozwalające na szybkie zagospodarowanie przestrzeni na różne sposoby.

BEA_7303 (1)

BA TANGO

BA TANGO

Premiera projektów OP-ARTY i INTRO miała miejsce na targach Arena Design w Poznaniu w lutym tego roku. Projekty zostały zrealizowane w ramach 13. edycji Programu Edukacyjno-Projektowego, prowadzonego przez prof. Katarzynę Laskowską. PE-P to praktyka  współpracy z przemysłu z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu.

BA TANGO

Meble łazienkowe OP-ARTY, proj. Olga Mężyńska i Milena Wójcik, producent Defra. Kolekcja mebli łazienkowych inspirowanych stylem lat 60. Składa się z czterech elementów, które można ze sobą dowolnie zestawiać, tworząc indywidualną przestrzeń. Charakterystyczny akcent w postaci ukośnych nóżek dodaje bryłom lekkości. Połączenie koloru i drewnopodobnego dekoru podkreśla nietuzinkowy charakter całej kolekcji. Zastosowanie systemów „push-to-open” oraz ruchome lustro zwiększają komfort codziennej toalety.

OP_ARTY_korekta

Meble łazienkowe INTRO, proj. Maria-Magdalena Cieślak i Wioletta Kazukiewicz, producent Defra. Zestaw funkcjonalnych otwartych i zamkniętych elementów. Wysoka szafka, szuflady na kosmetyki oraz szafka na akcesoria pomieszczą wszystkie niezbędne przedmioty, których używamy na co dzień w łazience. Geometryczna linearność brył oraz złamana biel płyty lakierowanej zestawiona z wyrazistym rysunkiem dekoru nadają meblom charakter, wdzięk i klarowność. Poprzez  zastosowanie systemu „push-to-open” projektantkom udało się zachować prostotę form, dzięki czemu meble z kolekcji INTRO są uniwersalne i wpisują się w nowoczesne wnętrza łazienek.

INTRO_print

Więcej: www.icff.com, www.nycxdesign.com, www.wanteddesignnyc.com, www.laskowskadesign.pl, www.ryszardmanczak.pl, www.defra.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Doświadczanie

Doświadczanie

Poznań | 10 maja 2015

Warsztaty Schattdecor i poznańskiej School of Form.

Teatr Zięty

Teatr Zięty

nowy jork | 30 maja 2014

W ICFF Theatre jedną z głównych ról "zagrało" 90 Ploppów.

Znamy nominowanych do Design Alive Awards 2013. Rusza plebiscyt Czytelników!

Oto nominacje 2013

Cieszyn | 24 października 2013

Znamy nominowanych do Design Alive Awards 2013.