Teatr Zięty

90 Ploppów Oskara Zięty „zagrało” jedną z głównych ról podczas słynnych nowojorskich targów International Contemporary Furniture Fair (ICFF, 16-19 maja). Zieta Prozessdesign zaprezentowało w Nowym Jorku w sumie dwie kolekcje mebli w kilku przestrzeniach, w tym bardzo prestiżowych – w press roomie oraz ICFF Theatre.

Na stanowisku firmy Oskara Zięty został zaprezentowany uniwersalny i modułowy system mebli 3+.  Projektanci stworzyli innowacyjny „Warsztat Kreatywności”, rozwiązanie konstrukcyjne które spotkało się z wielkim zainteresowaniem i gorącym przyjęciem na targach w Kolonii, Sztokholmie i w Mediolanie. W warsztacie „powstawały” unikatowe obiekty w technologii FiDU czyli „Freie Innen Druck Umformung” („wolna deformacja ciśnieniem wewnętrznym”) eksponowane na meblach z kolekcji 3+ specjalnie zaprojektowanych na potrzeby targów ICFF. Kolejną przestrzenią, która została wykreowana z udziałem systemu 3+ był press room.

Modułowość i niepowtarzalny design mebli 3+ zostały docenione przez organizatorów nowojorskich targów, co zaowocowało możliwością prestiżowej współpracy. W ICFF Theatre jedną z głównych ról „zagrało” 90 Ploppów. ICFF Theatre to miejsce, gdzie odwiedzający targi mogli poznać trendy i wysłuchać wielu interesujących prezentacji, poglądów i idei najciekawszych projektantów goszczących w Nowym Jorku.

Projekt wsparł Instytut Adama Mickiewicza. Więcej na: www.zieta.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Czarodziejska góra

Czarodziejska góra

Bad Gastein | 8 lutego 2023

Piotr Wiśniewski z pracowni weStudio zaprojektował butikowy hotel w Alpach

Szukając perfekcji

Szukając perfekcji

Warszawa | 11 października 2022

W II edycji konkursu Wnętrze Roku SAW do zdobycia łącznie 100 000 zł