Wielkopolska Akademia Architekta

poznań | anna borecka

15 października 2014 | Design | Wydarzenia |

Spotkanie  architektów i  projektantów w Poznaniu to jedno z działań Klastra Branży Meblarskiej i Architektonicznej Akademia Architekt. Dwudniowa konferencja „Od kreacji do realizacji” obejmowała warsztaty, wykłady produktowe oraz prezentacje z udziałem psychologów, socjologów, ekonomistów czy prawników. W czasie intensywnych dwóch dni rozmawiano na rozmaite tematy, poświęcone m.in. windykacji, kryzysowi twórczemu czy roli projektanta w firmie.

Firmy tworzące Klaster – a są wśród nich m.in. Schattdecor, Cermag, VOX, Marmorin, Balma, Sitag, Polflor czy Pozbruk – zaprezentowały w ramach wystawy produktowej swoje nowości. Z kolei spotkania z przedstawicielami firm były  okazją do dyskusji  i wymiany doświadczeń. Spotkanie  miało bardzo dobrą frekwencję – łącznie  wzięło w nim udział  ponad 300 osób. Wypracowane na warsztatach obiekty – Home Office Architekta, Płytka dywanowa w systemie NSP czy Hydroforma/ CSR i koncepcje ekoinnowacji będą realizowane  przez Klaster i prezentowane  na wystawach w przyszłym roku.

Klaster Akademia Architekta, który stawia sobie za cel m.in. edukację ma w planach organizację  kolejnych spotkań z architektami, tym razem poza Wielkopolską. – Firmy zrzeszone w Klastrze to ogromny potencjał ludzki i intelektualny, bowiem pracuje w nich wielu specjalistów z różnych dziedzin – przyznaje Danuta Pawlik z marki Schattdecor.

schattdecor_Concordia Design_Designalive2

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: